40 YETİM GİYDİRİLDİ

Genç-Der tarafından organize edilen Yetim Giydirme Projesi kapsamında Genç'te ikamet eden 40 yetim çocuğa giyim ve nakit yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

05 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 13:52
0
1153
0
AA aa
40 YETİM GİYDİRİLDİ

Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği  Kurban Bayramı öncesi hayırsever iş adamlarının desteğiyle hayata geçirdiği “Yetim Giydirme Projesi” ile yetim öksüz ve kimsesiz çocuklara giyim ve maddi yardımda bulundu.

Hayırsever bir iş adamının yardımıyla 40 yetimi giydirdiklerini söyleyen Genç-Der başkan yardımcısı Tekin Mahmutoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için hayırseverlerin daha fazla duyarlı olmaları ve yetim çocuklara karşı daha fazla hassas davranmaları gerektiğini belirten Mahmutoğlu, “Bu Kurban Bayramı'nda hedefimiz daha çok yetim giydirmek, hepsini bu bayramda sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 40 yetimi giydirebildik. Ama gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim, bu konuda hayırsever vatandaşlardan biraz daha duyarlı olmalarını, en azından yetimlere karşı daha hassas olmaları istiyor ve yardım çağırısında bulunuyoruz.” dedi.

 “Yetim gülerse bütün dünya güler”

Mahmutoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar gülsünler. Yetim gülerse bütün dünya güler ama yetim ağlarsa bütün dünya ağlar. Çocukların elbise alırken gözlerinin içinde gördüğümüz sevinci, daha fazla çocuğun yaşaması gerektiğine inanıyor ve daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz bütün çocukların sevinmesi, elbisesiz bayrama giren çocuğun kalmaması.”

Son olarak yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler; Genç-Der'e ve hayırseverlere teşekkür ederek, yetim çocukların unutulmaması gerektiğini belirttiler.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.01.2020
13:08
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Gönülden Gönüle, Elden Ele şiarıyla hayata geçirilen ücretsiz marketten 1 haftada 120 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, daha fazla ailenin faydalanması için vatandaşlara yardım edin çağrısı yapıldı.
28.01.2020
13:05
MUHTAR`DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
MUHTAR'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Meşedalı Köyü Muhtarı Burhan Aran, kendi imkanlarıyla köy yolunun yan kısmına yolcu bekleme durağı yaptırarak köy halkının takdirini topladı.
28.01.2020
13:04
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler, ilçede Kredi Yurtlar Kurumunun olmayışından dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Öğrenci oldukları için ev kiralarının da yüksek fiyattan verildiğini belirten öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
28.01.2020
13:01
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
Genç Kaymakamı Arif Gül başkanlığında düzenlenen toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınırken, Kaymakam Gül, uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devlet eliyle değil, toplumun tüm kesimleri ile birlikte yürütmemiz lazım dedi.
28.01.2020
12:59
KALABALIK`TAN MORAL ZİYARETLERİ
KALABALIK'TAN MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, ilçede bulunan hastaları evlerinde ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen Başkan Kalabalık, Hastalarımızla ve büyüklerimizle hasbihal edip dualarını almak istiyoruz. dedi.
28.01.2020
12:57
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla 18 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz adlı program yoğun ilgi görüyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın