40 YETİM GİYDİRİLDİ

Genç-Der tarafından organize edilen Yetim Giydirme Projesi kapsamında Genç'te ikamet eden 40 yetim çocuğa giyim ve nakit yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

05 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 13:52
0
973
0
AA aa
40 YETİM GİYDİRİLDİ

Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği  Kurban Bayramı öncesi hayırsever iş adamlarının desteğiyle hayata geçirdiği “Yetim Giydirme Projesi” ile yetim öksüz ve kimsesiz çocuklara giyim ve maddi yardımda bulundu.

Hayırsever bir iş adamının yardımıyla 40 yetimi giydirdiklerini söyleyen Genç-Der başkan yardımcısı Tekin Mahmutoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için hayırseverlerin daha fazla duyarlı olmaları ve yetim çocuklara karşı daha fazla hassas davranmaları gerektiğini belirten Mahmutoğlu, “Bu Kurban Bayramı'nda hedefimiz daha çok yetim giydirmek, hepsini bu bayramda sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 40 yetimi giydirebildik. Ama gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim, bu konuda hayırsever vatandaşlardan biraz daha duyarlı olmalarını, en azından yetimlere karşı daha hassas olmaları istiyor ve yardım çağırısında bulunuyoruz.” dedi.

 “Yetim gülerse bütün dünya güler”

Mahmutoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar gülsünler. Yetim gülerse bütün dünya güler ama yetim ağlarsa bütün dünya ağlar. Çocukların elbise alırken gözlerinin içinde gördüğümüz sevinci, daha fazla çocuğun yaşaması gerektiğine inanıyor ve daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz bütün çocukların sevinmesi, elbisesiz bayrama giren çocuğun kalmaması.”

Son olarak yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler; Genç-Der'e ve hayırseverlere teşekkür ederek, yetim çocukların unutulmaması gerektiğini belirttiler.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın