880 Aileye Kurban Eti Dağıtıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Genç Şubesi, Kurban Bayramı dolayısıyla 20 büyükbaş hayvan keserek 880 aileye kurban eti dağıttı.

19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 11:28
0
243
0
AA aa
880 Aileye Kurban Eti Dağıtıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Genç Şubesi, Kurban bayramı vesilesiyle vekâlet yoluyla kendilerine verilen hisse kurbanları keserek, Genç halkına ve Dini Kuran ilimlerinin okutulduğu medreselere dağıttı.

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı ile Genç Müftülüğünde görevli personel ve imamlar tarafından yapılan dağıtım ile yaklaşık 880 aileye kurban dağıtımı yapıldı.

"HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ"

İlçe Müftüsü Mahmut Kaya yaptığı açıklamada, "Sadece 35 hisse vekâlet kurban bağışı almış olmamıza rağmen bu yıl kurban organizasyonu kapsamında TDV, Türkiye Diyanet Vakfı Genç şubemize tahsis edilen 140 hisse (20 büyük baş) Kurban gönderdi. Bu 20 büyük baş Kurbanlar ilçe müftümüzün gözetiminde tekbir ve salavatlar getirilerek bayramın birinci gününde kesilmeye başlandı. İslami usullere uygun, Bingöl mezbahanede hijyenik ortamda kesilen Kurbanlar, sosyal incelemesi yapılmış 880 eve, (yaklaşık 5000 kişi) Mülteci ve Kuran kurslarına din görevlilerimiz tarafından tek tek kapıları çalınarak dağıtımı yapılmıştır.

Akrabalarıyla bayram yapmadan kurbanların kesiminden poşetlenip gece geç vakitlere kadar dağıtım yapıp görevini en güzel bir şekilde yerine getiren görevli ve gönüllülerimize, hayırsever milletimizin her ferdine sonsuz şükranlarımı arz ediyorum" İfadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.09.2019
13:43
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
Bingöl'de binlerce vatandaş, Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek ve HDP binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için terörü Türkçe, Zazaca ve Kürtçe sloganlar atarak lanetlediler.
09.09.2019
11:07
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili çaldı. İlçe merkezi ve köy okullarıyla birlikte 40 eğitim kurumunda 6 Bin 545 öğrenci ders başı yaptı.
04.09.2019
12:24
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.
04.09.2019
12:17
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Ortasından geçen dereden dolayı yıllarca ulaşım sorunu yaşayan ve adına şiirlerin dahi yazıldığı Çaybaşı Köyü'nün ulaşım sorununu giderecek olan destansı köprü sonunda ihale edildi ve yapımına başlandı.
04.09.2019
12:13
BAŞKAN`DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
BAŞKAN'DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan çöp konusunda vatandaşa duyarlılık çağrısında bulunarak, çöplerin pervasızca sokaklara atılmamasını istedi.
04.09.2019
12:08
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın