AZMİ, TAKDİR TOPLADI

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş, Genç İlçesine bağlı Yenisu köyüne, elbiseleriyle suya dalarak gitti. Veterinerin bu çalışma azmi ise tüm kesimlerden takdir topladı.

30 TEMMUZ 2019 SALI 12:42
0
879
0
AA aa
AZMİ, TAKDİR TOPLADI

Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün köylerde yürüttüğü küpeleme, sağlık taraması ve KKKA hastalığı ile mücadele çalışmaları kapsamında Genç İlçesine bağlı Yenisu Köyüne gitti.

Demirtaş, ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve ulaşımın güçlükle sağlandığı köye, dereyi kullanarak gitmek zorunda kaldı. Köye gitmek için elbiseleriyle dereye giren ve dizlerine kadar suya batan Demirtaş, köylülerin de yardımıyla dereyi geçerek köye ulaştı. Güçlükle köye ulaşan Demirtaş, köyde küpeleme, sağlık taraması ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile mücadele kapsamında saha çalışması yaptı.

BAKAN PAKDEMİRLİ PAYLAŞTI

Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş'ın dereyi aşmaya çalışırken çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bingöl'ün Yenisu köyü ve bağlı mezralarında küpeleme, sağlık taraması ve kırım kongo hastalığı ile mücadele kapsamında saha çalışması yapan Veteriner Hekim arkadaşımız Cengiz Demirtaş... Her şartta işini gönülden yapan tüm kardeşlerimi kutluyorum” dedi.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın