BANKA SIKINTISI BÜYÜYOR

Nüfusu 40 bini aşan Genç ilçesinde sadece tek bir bankanın şubesi olması ilçe halkını zor durumda bırakıyor. Bu duruma tepki gösteren esnaf ve vatandaşlar işlemlerini yapmak için Bingöl'e gittiklerini ve mağdur olduklarını dile getiriyor.

19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 11:51
0
325
0
AA aa
BANKA SIKINTISI BÜYÜYOR

40 Bin'e yakın genel nüfusu bulunan Genç ilçesinde bir tek bankanın oluşu vatandaşların işlerinin aksamasına neden oluyor. Bankacılık ile ilgili hizmetleri yeteri kadar alamadıklarını belirten vatandaş ve ilçe esnafı, ilçedeki mevcut bankanın vezne sayısını artırmasını ve özel bankalarında ilçede şube açmasını istiyor.

“TEK BANKA REKABET ORTAMI OLUŞTURMUYOR”

ilçede tek bankanın oluşu ve özel bir banka şubesinin olmayışından kaynaklı yaşanan sıkıntıları şu sözler ile dile getiren vatandaşlar: “Nüfus potansiyeli ve yapılan işlem hacmi bakımından Genç'te halen tek bir bankanın olması büyük bir eksiklik. Yetkililerin bu sorunun önüne geçilmesi için bir an evvel çalışma yapması gerekir. Aslında asıl sorun bankanın tek olmasından kaynaklanmakta. Tek banka oluşu, rekabet ortamı oluşturmadığından bu durum hizmet kalitesini de gölgede bırakıyor. İlçemizde özel bir banka şubesi açılması halinde bu olumsuzlukların ortadan kalkacağına inanıyoruz” diye konuştular.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.09.2019
13:43
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
Bingöl'de binlerce vatandaş, Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek ve HDP binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için terörü Türkçe, Zazaca ve Kürtçe sloganlar atarak lanetlediler.
09.09.2019
11:07
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili çaldı. İlçe merkezi ve köy okullarıyla birlikte 40 eğitim kurumunda 6 Bin 545 öğrenci ders başı yaptı.
04.09.2019
12:24
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.
04.09.2019
12:17
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Ortasından geçen dereden dolayı yıllarca ulaşım sorunu yaşayan ve adına şiirlerin dahi yazıldığı Çaybaşı Köyü'nün ulaşım sorununu giderecek olan destansı köprü sonunda ihale edildi ve yapımına başlandı.
04.09.2019
12:13
BAŞKAN`DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
BAŞKAN'DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan çöp konusunda vatandaşa duyarlılık çağrısında bulunarak, çöplerin pervasızca sokaklara atılmamasını istedi.
04.09.2019
12:08
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın