BANKA SIKINTISI BÜYÜYOR

Nüfusu 40 bini aşan Genç ilçesinde sadece tek bir bankanın şubesi olması ilçe halkını zor durumda bırakıyor. Bu duruma tepki gösteren esnaf ve vatandaşlar işlemlerini yapmak için Bingöl'e gittiklerini ve mağdur olduklarını dile getiriyor.

19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 11:51
0
1502
0
AA aa
BANKA SIKINTISI BÜYÜYOR

40 Bin'e yakın genel nüfusu bulunan Genç ilçesinde bir tek bankanın oluşu vatandaşların işlerinin aksamasına neden oluyor. Bankacılık ile ilgili hizmetleri yeteri kadar alamadıklarını belirten vatandaş ve ilçe esnafı, ilçedeki mevcut bankanın vezne sayısını artırmasını ve özel bankalarında ilçede şube açmasını istiyor.

“TEK BANKA REKABET ORTAMI OLUŞTURMUYOR”

ilçede tek bankanın oluşu ve özel bir banka şubesinin olmayışından kaynaklı yaşanan sıkıntıları şu sözler ile dile getiren vatandaşlar: “Nüfus potansiyeli ve yapılan işlem hacmi bakımından Genç'te halen tek bir bankanın olması büyük bir eksiklik. Yetkililerin bu sorunun önüne geçilmesi için bir an evvel çalışma yapması gerekir. Aslında asıl sorun bankanın tek olmasından kaynaklanmakta. Tek banka oluşu, rekabet ortamı oluşturmadığından bu durum hizmet kalitesini de gölgede bırakıyor. İlçemizde özel bir banka şubesi açılması halinde bu olumsuzlukların ortadan kalkacağına inanıyoruz” diye konuştular.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın