BELEDİYE'DEN ENERJİ TASARRUFU

Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik talimat verdi, elektrik hatları ve panolar yenilendi. Belediye yaptığı çalışma ile aylık 30 Bin TL civarında gelen elektrik faturalarından yüzde 50 tasarruf sağlayarak fatura bedelini 15 Bin TL'ye kadar düşürmeyi planlıyor.

30 TEMMUZ 2019 SALI 12:56
0
1083
0
AA aa
BELEDİYE`DEN ENERJİ TASARRUFU

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı olumlu işlerle takdir toplayan Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, son olarak Belediyeye yüksek gelen elektrik fatularına dur demek için bir dizi çalışma başlattı. Yenişehir Mahallesi Ohal Konutları yanında bulunan kesim kuyuda ki içme suyu hattında ki elektrik hatlarını ve panoları yenileyen belediye ekipleri, sürekli arıza veren ve yıllardır yüksek fatura gelmesine neden olan pompaları değiştirerek enerji tasarrufuna gitti. 

"HALKIMIZA DAHA İYİ HİZMETLER SUNACAĞIZ"

Genç Belediyesinin yıllardır elektrik faturalarına yüksek miktarlar ödediğini ve buna dur demek için enerji tasarrufuna gittiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, "İlçemizin içme suyu kullanımı için ohal konutları bölgesinde bulunan kesim kuyuda ,sürekli arıza veren ve yıllardır yüksek fatura gelmesine sebep olan pompaları, beslenmesindeki elektrik hatlarını ve panoları yenileri ile değiştirdik. Ayrıca yüksek fatura ile beraber tehlike saçan havai hatları da yeraltına aldık. Her iki kuyu içinde kompanzasyon panoları daha uzun ömürlü olacak şekilde bağlattık. Yaptığımız bu değişiklikler ile beraber her ay elektrik faturasında yaklaşık olarak 15 Bin TL civarında bir tasarruf ederek halkımıza daha iyi hizmet edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.01.2020
13:08
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Gönülden Gönüle, Elden Ele şiarıyla hayata geçirilen ücretsiz marketten 1 haftada 120 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, daha fazla ailenin faydalanması için vatandaşlara yardım edin çağrısı yapıldı.
28.01.2020
13:05
MUHTAR`DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
MUHTAR'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Meşedalı Köyü Muhtarı Burhan Aran, kendi imkanlarıyla köy yolunun yan kısmına yolcu bekleme durağı yaptırarak köy halkının takdirini topladı.
28.01.2020
13:04
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler, ilçede Kredi Yurtlar Kurumunun olmayışından dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Öğrenci oldukları için ev kiralarının da yüksek fiyattan verildiğini belirten öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
28.01.2020
13:01
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
Genç Kaymakamı Arif Gül başkanlığında düzenlenen toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınırken, Kaymakam Gül, uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devlet eliyle değil, toplumun tüm kesimleri ile birlikte yürütmemiz lazım dedi.
28.01.2020
12:59
KALABALIK`TAN MORAL ZİYARETLERİ
KALABALIK'TAN MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, ilçede bulunan hastaları evlerinde ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen Başkan Kalabalık, Hastalarımızla ve büyüklerimizle hasbihal edip dualarını almak istiyoruz. dedi.
28.01.2020
12:57
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla 18 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz adlı program yoğun ilgi görüyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın