ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Çaytepe köyünde yıllarca yaşanan su sorunu, Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce yapılan ihale ile çözüme kavuşuyor. Bin- Aksu İnşaat tarafından alınan ihale sonucunda yapılacak çalışmalarla beraber en kısa zamanda su sorununun çözüleceği müjdelendi.

30 TEMMUZ 2019 SALI 12:28
0
803
0
AA aa
ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Genç ilçesinde uzun yıllar su sorunu ile gündeme gelen Çaytepe Köyü'nde geçtiğimiz yıl sondaj çalışması yapılmış ve su kuyusu açılmıştı. Bu yılda Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce 2019 KÖYDES kapsamına alınan içe suyu için 05 Temmuz Cuma günü enerji nakil hattı ve bağlantı işlemleri ile terfi binası yapılması için ihale gerçekleştirildi.

"BİN-AKSU İNŞAAT TARAFINDAN YAPILACAK"

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihaleye çıkarılan ve Bin-Aksu İnşaat tarafından ihalesi alınan Çaytepe içme suyu onarım işinin 50 iş günü süresinin olduğu belirtilirken firma yetkilileri hemen işe başlayarak su sorununu ortadan kaldırmak için işi 30 gün gibi kısa bir sürede bitererek su sorununun daha fazla sürmemesi için hummalı bir şekilde çalışıyor.

VATANDAŞLARDAN KAYMAKAM VURAL'A TEŞEKKÜR


Yıllardır su sorunu yaşadıklarını belirten Çaytepe Köyü sakinleri, özellikle yaz aylarında yaşanan susuzluktan dolayı büyük bir sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Köy sakinleri, “İlçe Kaymakamlığımız, en önemli sorunlarımızdan biri olan su sıkıntımızı çözmek için çalışma başlattı. Kısa süre sonra bizde suya kavuşacağız. En önemli sorunlarımızın başında su problemi vardı. Bu sıkıntımızı çözen İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin Vural'a teşekkür ediyoruz” dediler.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın