ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Çaytepe köyünde yıllarca yaşanan su sorunu, Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce yapılan ihale ile çözüme kavuşuyor. Bin- Aksu İnşaat tarafından alınan ihale sonucunda yapılacak çalışmalarla beraber en kısa zamanda su sorununun çözüleceği müjdelendi.

30 TEMMUZ 2019 SALI 12:28
0
962
0
AA aa
ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Genç ilçesinde uzun yıllar su sorunu ile gündeme gelen Çaytepe Köyü'nde geçtiğimiz yıl sondaj çalışması yapılmış ve su kuyusu açılmıştı. Bu yılda Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce 2019 KÖYDES kapsamına alınan içe suyu için 05 Temmuz Cuma günü enerji nakil hattı ve bağlantı işlemleri ile terfi binası yapılması için ihale gerçekleştirildi.

"BİN-AKSU İNŞAAT TARAFINDAN YAPILACAK"

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihaleye çıkarılan ve Bin-Aksu İnşaat tarafından ihalesi alınan Çaytepe içme suyu onarım işinin 50 iş günü süresinin olduğu belirtilirken firma yetkilileri hemen işe başlayarak su sorununu ortadan kaldırmak için işi 30 gün gibi kısa bir sürede bitererek su sorununun daha fazla sürmemesi için hummalı bir şekilde çalışıyor.

VATANDAŞLARDAN KAYMAKAM VURAL'A TEŞEKKÜR


Yıllardır su sorunu yaşadıklarını belirten Çaytepe Köyü sakinleri, özellikle yaz aylarında yaşanan susuzluktan dolayı büyük bir sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Köy sakinleri, “İlçe Kaymakamlığımız, en önemli sorunlarımızdan biri olan su sıkıntımızı çözmek için çalışma başlattı. Kısa süre sonra bizde suya kavuşacağız. En önemli sorunlarımızın başında su problemi vardı. Bu sıkıntımızı çözen İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin Vural'a teşekkür ediyoruz” dediler.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.01.2020
13:08
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Gönülden Gönüle, Elden Ele şiarıyla hayata geçirilen ücretsiz marketten 1 haftada 120 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, daha fazla ailenin faydalanması için vatandaşlara yardım edin çağrısı yapıldı.
28.01.2020
13:05
MUHTAR`DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
MUHTAR'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Meşedalı Köyü Muhtarı Burhan Aran, kendi imkanlarıyla köy yolunun yan kısmına yolcu bekleme durağı yaptırarak köy halkının takdirini topladı.
28.01.2020
13:04
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler, ilçede Kredi Yurtlar Kurumunun olmayışından dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Öğrenci oldukları için ev kiralarının da yüksek fiyattan verildiğini belirten öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
28.01.2020
13:01
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
Genç Kaymakamı Arif Gül başkanlığında düzenlenen toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınırken, Kaymakam Gül, uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devlet eliyle değil, toplumun tüm kesimleri ile birlikte yürütmemiz lazım dedi.
28.01.2020
12:59
KALABALIK`TAN MORAL ZİYARETLERİ
KALABALIK'TAN MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, ilçede bulunan hastaları evlerinde ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen Başkan Kalabalık, Hastalarımızla ve büyüklerimizle hasbihal edip dualarını almak istiyoruz. dedi.
28.01.2020
12:57
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla 18 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz adlı program yoğun ilgi görüyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın