ÇÖPLÜĞE ÇEVİRDİLER!

Piknikçilerin uğrak yerlerinden olan Genç'teki mesire ve piknik alanlarının piknik sonraları bazı kesimlerce özensizce kullanılması sonucu oluşan manzara tepki topluyor.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 11:56
0
1563
0
AA aa
ÇÖPLÜĞE ÇEVİRDİLER!

Piknik yapmak isteyenlerin sık sık kullandığı Genç ilçesindeki bazı mesire ve piknik alanları bu aralar piknik sonrası oluşan kötü görüntüsüyle gündeme geliyor. Piknik sonrası çöplerin toplanmayıp gelişi güzel ve ulu orta yerlerde bırakılması piknik ve mesire alanlarının görüntüsünü bozmakla beraber etrafa dağılan çöplerin sıcak havanın da etkisiyle kokması sonucu piknik ve mesire alanlarında hem kötü kokular oluşmaasına hem de çevre kirliliğine neden oluyor.  

“NASIL GÖRMEK İSTENİYORSA ÖYLE BIRAKILMALI”

Son olarak Murat Nehri kenarındaki piknik ve mesire alanında piknik sonrası oluşan kötü manzaralar kimi vatandaşlardan da tepki çekti. Piknik ve mesire alanlarının kullanıldıktan sonra temiz bırakılması gerektiğini belirten bazı vatandaşlar yaşanan olumsuz görüntülerin Genç'e yakışmadığı görüşünde. Her vatandaşın piknik ve mesire alanlarını kullanmanın en doğal hakkı olduğunu belirten bazı vatandaşlar: “Herkes ilçede bulunan piknik ve mesire alanlarını kullanma hakkına sahiptir. Ancak piknik yapıldıktan sonra çöpler toplanıp çöp kutularına bırakılmalıdır. Kimi vatandaşlar maalesef piknik yaptıktan sonra çöplerini sağa sola atıp çevre kirliliğine neden olmaktadır.  Ayrıca açıkta kalan çöpler sıcak havanın da etkisiyle kötü kokmaktadır. Bu konuda duyarlı davranılmalı. Piknik ve mesire alanlarını korumak hepimizin görevi” İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın