EVLER DEĞİL CEPLER ISINACAK!

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanmalar kömür ve odun fiyatlarında da artışa neden oldu.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 12:00
0
442
0
AA aa
EVLER DEĞİL CEPLER ISINACAK!

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanma ekonomik yönden vatandaşı bir hayli zorladı. Dövizin yükselmesiyle ürünlerde yaşanan fiyat artışı vatandaşı zor durumda bırakırken kömür ve odun fiyatları da artıştan nasibini aldı. Kaloriferli ve obalı evlerde oturan vatandaşlar kış için hazırlık yapmaya başlarken kömür ve odun fiyatlarını yüksek olması vatandaşları düşündürüyor. Odunun ton fiyatı 250-300 liradan başlarken kömürün tonu ise Bin 400 liradan başlıyor.  Özellikle dövizin sürekli yaşanan dalgalanma kömür fiyatlarının da sürekli değişmesine neden oluyor.  Vatandaşlar ise bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini belirttiklerini ve kara kara düşündüklerini ifade ediyor.

“ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAĞIZ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan vatandaşlar gıda giyim gibi birçok alanda yaşanan fiyat artışlarının yanında yakacak konusunda da fiyatlarını arttığını belirterek bu durumun kendilerini bir hayli etkilediğini dile getirdi.  Önümüzdeki kış aylarında daha maliyetli ısınacağını söyleyen birçok vatandaş yakacak tedarikinde sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Sobalı evde oturan kimi vatandaşlar odunun ton fiyatının 250- liradan başladığını, nakliye kesim gibi giderle birlikte fiyatın daha da yükseldiğini bu durumun da kendilerini zorladığını dil getirdi.

“DÖVİZDEKİ DALGALANMA KÖMÜR FİYATLARINI SÜREKİ DEĞİŞMESİNE NEDEN OLUYOR”

Vatandaşlar kaloriferli evlerde oturan bazı vatandaşlar da dövize bağlı olarak kömür fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek yaşanan durumdan bir hayli rahatsızlık duyduklarını ifade etti.  Kış aylarına hazırlık için şimdiden kömür tedarikine başladıklarını belirten kimi vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olurken kimi vatandaşlar da kömür fiyatlarının ileri zamanlarda düşeceğini ümit ederek kömür alımını bir süre ertelediklerini ifade etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.10.2019
16:40
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. Son olarak yıllardır su sorunu yaşayan Yeşildere Mahallesi'ne yaptırılan su deposuyla vatandaşlar yıllar sonra hizmet gördü.
14.10.2019
16:35
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti
14.10.2019
16:32
MUHTAR`DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MUHTAR'DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Kısa zamanda gerçekleştirdiği hizmetlerle köy ahalisince atom karınca diye hitap edilen Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, yaptığı hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
14.10.2019
16:28
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
Trafik kurallarını ve insan canını hiçe sayarak Genç-Bingöl Karayolunun Genç Devlet Hastanesi mevkiini özellikle seçen bazı sürücüler, yolu ralli pistine çeviriyor. Yolu kullananların hayatını tehlikeye sokulduğunu belirten halk, trafiğin denetlenmesini istiyor.
14.10.2019
16:24
BU AYIP GENÇ`E YETER!
BU AYIP GENÇ'E YETER!
Bir zamanların esfane takımı Genç Muratspor'un ardından Dareyenispor, Genç YBO ve Sivanspor'da maddi imkansızlıklardan ve sahipsizlikten dolayı lige katılamayacak. İlçede futbol aktivitesinin kalmaması ise sporseverler tarafından bu ayıp bize yeter şeklinde yorumlandı.
14.10.2019
16:22
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
Murat Şahin'in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Genç İlçe Başkanlığına Haşim Sav getirildi. Sav, Milli Beka Hareketinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdiğini ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın