EVLER DEĞİL CEPLER ISINACAK!

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanmalar kömür ve odun fiyatlarında da artışa neden oldu.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 12:00
0
704
0
AA aa
EVLER DEĞİL CEPLER ISINACAK!

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanma ekonomik yönden vatandaşı bir hayli zorladı. Dövizin yükselmesiyle ürünlerde yaşanan fiyat artışı vatandaşı zor durumda bırakırken kömür ve odun fiyatları da artıştan nasibini aldı. Kaloriferli ve obalı evlerde oturan vatandaşlar kış için hazırlık yapmaya başlarken kömür ve odun fiyatlarını yüksek olması vatandaşları düşündürüyor. Odunun ton fiyatı 250-300 liradan başlarken kömürün tonu ise Bin 400 liradan başlıyor.  Özellikle dövizin sürekli yaşanan dalgalanma kömür fiyatlarının da sürekli değişmesine neden oluyor.  Vatandaşlar ise bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini belirttiklerini ve kara kara düşündüklerini ifade ediyor.

“ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAĞIZ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan vatandaşlar gıda giyim gibi birçok alanda yaşanan fiyat artışlarının yanında yakacak konusunda da fiyatlarını arttığını belirterek bu durumun kendilerini bir hayli etkilediğini dile getirdi.  Önümüzdeki kış aylarında daha maliyetli ısınacağını söyleyen birçok vatandaş yakacak tedarikinde sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Sobalı evde oturan kimi vatandaşlar odunun ton fiyatının 250- liradan başladığını, nakliye kesim gibi giderle birlikte fiyatın daha da yükseldiğini bu durumun da kendilerini zorladığını dil getirdi.

“DÖVİZDEKİ DALGALANMA KÖMÜR FİYATLARINI SÜREKİ DEĞİŞMESİNE NEDEN OLUYOR”

Vatandaşlar kaloriferli evlerde oturan bazı vatandaşlar da dövize bağlı olarak kömür fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek yaşanan durumdan bir hayli rahatsızlık duyduklarını ifade etti.  Kış aylarına hazırlık için şimdiden kömür tedarikine başladıklarını belirten kimi vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olurken kimi vatandaşlar da kömür fiyatlarının ileri zamanlarda düşeceğini ümit ederek kömür alımını bir süre ertelediklerini ifade etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın