GENÇ'E HAYIRLI OLSUN

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in vaatleri arasında yer alan millet bahçesi projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edildi. Proje, TOKİ aracılığıyla hayata geçirilecek.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 12:11
2
1210
0
AA aa
GENÇ`E HAYIRLI OLSUN

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri bir yandan 22 Milyon TL borç ile bırakılan belediyenin mali yapısını düzeltmeye çalışan bir yandan da adaylık döneminde verdiği vaatleri yerine getirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in en önemli vaatleri arasında yer alan 'millet bahçesi projesi' kabul edildi.

Genç İlçe girişinde bulunan 36 Bin metrekarelik alanda Milet Bahçesi projesinin uygunluk kriterlerini sağlamasının yanı sıra Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yürüttüğü yoğun girişimler sonucu Millet Bahçesi'nin Genç ilçesinde yapılması kararlaştırıldı. Millet Bahçesi ile ilgili yapım süreçlerinin TOKİ tarafından yürütüleceği öğrenildi.

'GENÇ'İN KALBİ OLACAK'

Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Millet bahçesinin ilçenin adeta kalbi olacağı öngörülürken içerisinde yapılacak olan donatılar sayesinde de ilçeye yeni bir ivme kazandıracağı aşikar durumda. 36 Bin 219 metrekarelik alanda yapılacak olan millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak.

DİRİK: "İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN"

Adaylık döneminde verdiği sözlerden biri olan millet bahçesi projesinin kabul edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ve millet bahçesi sayesinde Genç'in önemli bir sosyal ve yeşil alan donatısına kavuşacağını ifade eden Başkan Dirik, "Alanında uzman ekiplerimize hazırlattığımız Millet Bahçesi projesini Genç ilçemiz adına Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'na sunduk. Projemizin son derece titiz bir şekilde hazırlanışı ve uygunluk kriterlerini de taşımasının yanı sıra Bingöl Milletvekillerimiz Sayın Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek'in de destekleri sayesinde projemiz kabul gördü. TOKİ tarafından kısa sürede iş ve işlemler gerçekleştirilecek. Park projemizin önümüzdeki yıl yapımına başlanıp tamamlanması planlanıyor” dedi

"CAZİBE ALANI OLARAK HİZMET VERECEK"

Millet Bahçesi'nin tamamlanması halinde içeriğindeki onlarca donatısallar sayesinde  adeta bir cazibe alanı olacağını ifade eden Başkan Dirik: “Genç ilçe girişimiz Murat Nehri yanında bulunan 36 Bin 219 metrekarelik alanda yapılacak millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak.  Vatandaşlarımız burada dinlendirici bir ortama kavuşacağı gibi millet kıraathanesi sayesinde özellikle gençlerimizin  verimli vakit geçirebilecekleri, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortam sağlanacak. Bu parkımız Genç ilçemiz kadar Bingöl'e de hitap eden bir cazibe alanı olarak hizmet verecek. Parkımızın ilçemize kazandırılması noktasında başta projelerin sahibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz'a Bingöl Milletvekili Sayın Feyzi Berdibek'e  ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine ilçe halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.10.2019
16:40
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. Son olarak yıllardır su sorunu yaşayan Yeşildere Mahallesi'ne yaptırılan su deposuyla vatandaşlar yıllar sonra hizmet gördü.
14.10.2019
16:35
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti
14.10.2019
16:32
MUHTAR`DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MUHTAR'DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Kısa zamanda gerçekleştirdiği hizmetlerle köy ahalisince atom karınca diye hitap edilen Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, yaptığı hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
14.10.2019
16:28
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
Trafik kurallarını ve insan canını hiçe sayarak Genç-Bingöl Karayolunun Genç Devlet Hastanesi mevkiini özellikle seçen bazı sürücüler, yolu ralli pistine çeviriyor. Yolu kullananların hayatını tehlikeye sokulduğunu belirten halk, trafiğin denetlenmesini istiyor.
14.10.2019
16:24
BU AYIP GENÇ`E YETER!
BU AYIP GENÇ'E YETER!
Bir zamanların esfane takımı Genç Muratspor'un ardından Dareyenispor, Genç YBO ve Sivanspor'da maddi imkansızlıklardan ve sahipsizlikten dolayı lige katılamayacak. İlçede futbol aktivitesinin kalmaması ise sporseverler tarafından bu ayıp bize yeter şeklinde yorumlandı.
14.10.2019
16:22
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
Murat Şahin'in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Genç İlçe Başkanlığına Haşim Sav getirildi. Sav, Milli Beka Hareketinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdiğini ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın