GENÇ'E HAYIRLI OLSUN

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in vaatleri arasında yer alan millet bahçesi projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edildi. Proje, TOKİ aracılığıyla hayata geçirilecek.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 12:11
2
1900
0
AA aa
GENÇ`E HAYIRLI OLSUN

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri bir yandan 22 Milyon TL borç ile bırakılan belediyenin mali yapısını düzeltmeye çalışan bir yandan da adaylık döneminde verdiği vaatleri yerine getirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in en önemli vaatleri arasında yer alan 'millet bahçesi projesi' kabul edildi.

Genç İlçe girişinde bulunan 36 Bin metrekarelik alanda Milet Bahçesi projesinin uygunluk kriterlerini sağlamasının yanı sıra Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yürüttüğü yoğun girişimler sonucu Millet Bahçesi'nin Genç ilçesinde yapılması kararlaştırıldı. Millet Bahçesi ile ilgili yapım süreçlerinin TOKİ tarafından yürütüleceği öğrenildi.

'GENÇ'İN KALBİ OLACAK'

Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Millet bahçesinin ilçenin adeta kalbi olacağı öngörülürken içerisinde yapılacak olan donatılar sayesinde de ilçeye yeni bir ivme kazandıracağı aşikar durumda. 36 Bin 219 metrekarelik alanda yapılacak olan millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak.

DİRİK: "İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN"

Adaylık döneminde verdiği sözlerden biri olan millet bahçesi projesinin kabul edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ve millet bahçesi sayesinde Genç'in önemli bir sosyal ve yeşil alan donatısına kavuşacağını ifade eden Başkan Dirik, "Alanında uzman ekiplerimize hazırlattığımız Millet Bahçesi projesini Genç ilçemiz adına Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'na sunduk. Projemizin son derece titiz bir şekilde hazırlanışı ve uygunluk kriterlerini de taşımasının yanı sıra Bingöl Milletvekillerimiz Sayın Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek'in de destekleri sayesinde projemiz kabul gördü. TOKİ tarafından kısa sürede iş ve işlemler gerçekleştirilecek. Park projemizin önümüzdeki yıl yapımına başlanıp tamamlanması planlanıyor” dedi

"CAZİBE ALANI OLARAK HİZMET VERECEK"

Millet Bahçesi'nin tamamlanması halinde içeriğindeki onlarca donatısallar sayesinde  adeta bir cazibe alanı olacağını ifade eden Başkan Dirik: “Genç ilçe girişimiz Murat Nehri yanında bulunan 36 Bin 219 metrekarelik alanda yapılacak millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak.  Vatandaşlarımız burada dinlendirici bir ortama kavuşacağı gibi millet kıraathanesi sayesinde özellikle gençlerimizin  verimli vakit geçirebilecekleri, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortam sağlanacak. Bu parkımız Genç ilçemiz kadar Bingöl'e de hitap eden bir cazibe alanı olarak hizmet verecek. Parkımızın ilçemize kazandırılması noktasında başta projelerin sahibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz'a Bingöl Milletvekili Sayın Feyzi Berdibek'e  ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine ilçe halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın