HDP KAPATILSIN!

Diyarbakır'da evlatları için HDP parti binası önünde nöbet tutan annelere Bingöl'den destek açıklaması gelirken, HDP'nin de kapatılmasını talep ettiler.

24 EYLÜL 2019 SALI 09:58
0
692
0
AA aa
HDP KAPATILSIN!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 44 ailenin evlat nöbetine Bingöl'den destek geldi.

Bingöl Sivil İnsiyatif Platformu tarafından Genç Caddesi saat kulesi önünde ‘Annelere destek teröre lanet' basın açıklaması düzenledi.

Vatandaşların çeşitli sloganlar atarak düzenlediği basın açıklamasını Bingöl Sivil İnsiyatif Platformu adına Bingöl Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği(BİŞHAK) Naim Tan okudu.

Hiçbir annenin evladını dağa götürülmesine razı olmadığını aktaran Tan, “Anneler için evlatları kutsaldır. Hiç bir anne evladının göz göre göre dağa götürülüp terörist yapılmasına ve öldürülmesine razı olmaz, olmamalıdır. Üstelik bu evlatlar birilerinin istikbali için, binlerinin saltanat sürmesi için ölüme götürülüyorsa hiç bir anne, hatta insan olan hiç kimse bu duruma sessiz kalamaz, rıza gösteremez. Diyarbakır'daki bu annelerin eylemi bir insanlık nöbetidir. Duruşları kutsaldır, mübarektir. Bu mübarek duruşa siyasi anlam, ideolojik anlam yüklemek isteyen haindir, alçaktır” dedi.

“HDP'nin kapatılmasını talep ediyoruz”

HDP'nin kapatılmasını talep ettiklerini belirten Tan, “HDP'li yöneticilerinin çocukları Türkiye'nin, Avrupa'nın en güzel okullarında okuyorlar. Lüks ve şatafat içinde bir hayat sürdürüyorlar. Bu HDP'liler çocukların hayatı üzerinde siyaset yapıyorlar. Ne kadar çocuk ölürse o kadar siyasetteki yerleri garanti oluyor. Bunların hizmet siyaseti gibi bir derdi yok, Kürt halkı gibi bir dertleri yok. Bunlar PKK'nın maşası, PKK'nın piyonu, kürtlerin düşmanıdırlar. Bu direniş HDP'nin PKK'nın kimyasını bozmuştur. Bu direniş sayesinde PKK terör örgütüne katılım olmayacak, aileler çocuklarının dağa gönderilmesine izin vermeyecektir. Bu durumda inşallah PKK'nın bitmesine vesile olacaktır. Biz bir kez daha Bingöl'den tüm yetkililere sesleniyoruz, artık gençlerimizin ölmemesi için, çocuklarımızın zorla kaçırılmaması için HDP'nin kapatılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.10.2019
16:40
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. Son olarak yıllardır su sorunu yaşayan Yeşildere Mahallesi'ne yaptırılan su deposuyla vatandaşlar yıllar sonra hizmet gördü.
14.10.2019
16:35
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti
14.10.2019
16:32
MUHTAR`DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MUHTAR'DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Kısa zamanda gerçekleştirdiği hizmetlerle köy ahalisince atom karınca diye hitap edilen Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, yaptığı hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
14.10.2019
16:28
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
Trafik kurallarını ve insan canını hiçe sayarak Genç-Bingöl Karayolunun Genç Devlet Hastanesi mevkiini özellikle seçen bazı sürücüler, yolu ralli pistine çeviriyor. Yolu kullananların hayatını tehlikeye sokulduğunu belirten halk, trafiğin denetlenmesini istiyor.
14.10.2019
16:24
BU AYIP GENÇ`E YETER!
BU AYIP GENÇ'E YETER!
Bir zamanların esfane takımı Genç Muratspor'un ardından Dareyenispor, Genç YBO ve Sivanspor'da maddi imkansızlıklardan ve sahipsizlikten dolayı lige katılamayacak. İlçede futbol aktivitesinin kalmaması ise sporseverler tarafından bu ayıp bize yeter şeklinde yorumlandı.
14.10.2019
16:22
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
Murat Şahin'in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Genç İlçe Başkanlığına Haşim Sav getirildi. Sav, Milli Beka Hareketinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdiğini ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın