İŞÇİLERİN ÖLÜMLE DANSI

Genç İlçesinde, yapımı devam eden inşaatlarda çalışan inşaat işçileri, güvenlik tedbirlerini almadan tehlikeli bir şekilde çalışmalarını yapıyor.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 11:48
0
502
0
AA aa
İŞÇİLERİN ÖLÜMLE DANSI

Türkiye'de yılda onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin ise yaralandığı iş kazalarına rağmen işverenler ile çalışanlar, uyarılara aldırış etmiyor. Hiçbir güvenlik tedbiri almadan işlerini sürdüren işçilerin, yetkililerin daha önceki uyarılarına rağmen baretsiz ve güvenlik kemeri gibi önlemleri almadan çalışmalarını sürdürüyor. işçilerin tehlikeli bir şekilde yürüttüğü çalışmalarını gören vatandaşlar, yetkililerin denetimleri artırmasını istedi.

Vatandaşlar, duruma "Burada bir işçinin başına bir şey gelse kimse, bunun hesabını veremez. Yazık günah yani adamlar parası için akşamları evlerine ekmek götürmek için canla başla her türlü tehlikeye rağmen çalışıyor. Bu tür durumlarda iş verenlerin yada işçi çalıştıranların daha hassas olması ve işçilerin güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir. Aynı zamanda bu tür konularla ilgilenen yetkililerin de denetim yapması, kurallara uymayan işverenlerin veya işçi çalıştıranları ilk seferinde uyarması gerekiyor. Uyarılara aldırış etmeyen kişiler hakkında da işlem yapması gerekmektedir. Böyle bir şey olduğunda herkes ona göre güvenlik önlemini alır kaza oranlarında da düşüşler yaşanılır. O yüzden bu tür durumlarla ilgilenen kurum ve ya kuruluşların denetimleri sıklaştırması en iyi güzel bir hizmet olur” diye tepkisini gösterdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.10.2019
16:40
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. Son olarak yıllardır su sorunu yaşayan Yeşildere Mahallesi'ne yaptırılan su deposuyla vatandaşlar yıllar sonra hizmet gördü.
14.10.2019
16:35
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti
14.10.2019
16:32
MUHTAR`DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MUHTAR'DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Kısa zamanda gerçekleştirdiği hizmetlerle köy ahalisince atom karınca diye hitap edilen Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, yaptığı hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
14.10.2019
16:28
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
Trafik kurallarını ve insan canını hiçe sayarak Genç-Bingöl Karayolunun Genç Devlet Hastanesi mevkiini özellikle seçen bazı sürücüler, yolu ralli pistine çeviriyor. Yolu kullananların hayatını tehlikeye sokulduğunu belirten halk, trafiğin denetlenmesini istiyor.
14.10.2019
16:24
BU AYIP GENÇ`E YETER!
BU AYIP GENÇ'E YETER!
Bir zamanların esfane takımı Genç Muratspor'un ardından Dareyenispor, Genç YBO ve Sivanspor'da maddi imkansızlıklardan ve sahipsizlikten dolayı lige katılamayacak. İlçede futbol aktivitesinin kalmaması ise sporseverler tarafından bu ayıp bize yeter şeklinde yorumlandı.
14.10.2019
16:22
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
Murat Şahin'in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Genç İlçe Başkanlığına Haşim Sav getirildi. Sav, Milli Beka Hareketinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdiğini ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın