İŞÇİLERİN ÖLÜMLE DANSI

Genç İlçesinde, yapımı devam eden inşaatlarda çalışan inşaat işçileri, güvenlik tedbirlerini almadan tehlikeli bir şekilde çalışmalarını yapıyor.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 11:48
0
797
0
AA aa
İŞÇİLERİN ÖLÜMLE DANSI

Türkiye'de yılda onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin ise yaralandığı iş kazalarına rağmen işverenler ile çalışanlar, uyarılara aldırış etmiyor. Hiçbir güvenlik tedbiri almadan işlerini sürdüren işçilerin, yetkililerin daha önceki uyarılarına rağmen baretsiz ve güvenlik kemeri gibi önlemleri almadan çalışmalarını sürdürüyor. işçilerin tehlikeli bir şekilde yürüttüğü çalışmalarını gören vatandaşlar, yetkililerin denetimleri artırmasını istedi.

Vatandaşlar, duruma "Burada bir işçinin başına bir şey gelse kimse, bunun hesabını veremez. Yazık günah yani adamlar parası için akşamları evlerine ekmek götürmek için canla başla her türlü tehlikeye rağmen çalışıyor. Bu tür durumlarda iş verenlerin yada işçi çalıştıranların daha hassas olması ve işçilerin güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir. Aynı zamanda bu tür konularla ilgilenen yetkililerin de denetim yapması, kurallara uymayan işverenlerin veya işçi çalıştıranları ilk seferinde uyarması gerekiyor. Uyarılara aldırış etmeyen kişiler hakkında da işlem yapması gerekmektedir. Böyle bir şey olduğunda herkes ona göre güvenlik önlemini alır kaza oranlarında da düşüşler yaşanılır. O yüzden bu tür durumlarla ilgilenen kurum ve ya kuruluşların denetimleri sıklaştırması en iyi güzel bir hizmet olur” diye tepkisini gösterdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın