İŞGALE GÖZ YUMULMAYACAK

Kahvehane esnafıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Halkımızın yüzde 90'ının talepleri arasında yer alan kaldırım işgali sorununa köklü çözüm getirmek için kararlıyız. Önceliğimiz istişare ve diyalog olacak ancak uyarıları göz ardı edenlere ciddi yaptırımlar uygulanacak.dedi

22 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ 11:00
0
1341
0
AA aa
İŞGALE GÖZ YUMULMAYACAK

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Erdem ve Zabıta Amiri Veysi Erdoğmuş ile birlikte ilçede faaliyet yürüten kahvehane sahipleriyle bir araya geldi.

Dirik, burada yaptığı konuşmada, özellikle çarşı merkezindeki kaldırım işgallerine yönelik ciddi bir çalışma yürütüleceğini söyledi.

Yönetişim anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Dirik, “İlçemizin en büyük sorunları arasında yer alan kaldırım işgali sorununu istişare ve diyalogla çözmek istiyoruz. Seçim döneminde aylarca vatandaşımızı dinledik, sorun ve beklentileri not ettik. Halkımızın yüzde 90'ı kaldırım işgallerinden şikâyetçi ve bu sorunun ivedi bir şekilde çözülmesini istiyor. Sadece sizlerle değil, ilgili tüm kesimlerle toplantılar düzenleyerek, bu sorunu aşmak istiyoruz” diye konuştu.

"ÇARŞI MERKEZİNDEKİ DÜZENSİZLİĞE SON VERMEK İSTİYORUZ"

Çarşı merkezindeki düzensizliğe son vermek istediklerini vurgulayan Başkan Dirik, şunları söyledi: “İşgal ve kaçak yapılaşmalara ilişkin çok yoğun şikâyetler alıyoruz. Kaldırımlardaki işgaller kadın ve engelli kardeşlerimizi çok zor durumda bırakıyor. Halis bir niyetle kimseye haksızlık etmeden, ayrıcalık tanımadan sizlerin de desteğiyle bu sorunu çözmek istiyoruz. Bu memleket hepimizin, toplumun ortak kullanım alanı olan alanları kısıtlayamayız. Biz bu şehirde bir düzen oluşturmak istiyoruz. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Sizlere haksızlık ve zulüm etmeden ilçemizin ortak sorunu olan kaldırım işgali sorununu çözmek istiyoruz. Biz bu millete hizmet için yola çıktık ve söz verdik. Halkımızın hizmetkarı olarak tüm sorunları çözmek için yoğun bir gayret içerisinde olacağız.”

"ESNAFLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK"

Esnafların mağdur edilmeyeceğini söyleyen Başkan Dirik, "Uygulamaya koyacağımız kurallara uyacaklarını belirten esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan istişarelerin ardından aldığımız karara göre esnaflarında mağdur edilmemesi adına kahvehane sahipleri gün içerisinde işyerlerinin önüne yaya geçişlerini engellemeyecek şekilde tek sıra halinde sandalye atabilecek ve akşam saat 20.00'dan sonra ise gerekli esneklikler sağlanacak" şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.01.2020
13:08
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Gönülden Gönüle, Elden Ele şiarıyla hayata geçirilen ücretsiz marketten 1 haftada 120 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, daha fazla ailenin faydalanması için vatandaşlara yardım edin çağrısı yapıldı.
28.01.2020
13:05
MUHTAR`DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
MUHTAR'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Meşedalı Köyü Muhtarı Burhan Aran, kendi imkanlarıyla köy yolunun yan kısmına yolcu bekleme durağı yaptırarak köy halkının takdirini topladı.
28.01.2020
13:04
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler, ilçede Kredi Yurtlar Kurumunun olmayışından dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Öğrenci oldukları için ev kiralarının da yüksek fiyattan verildiğini belirten öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
28.01.2020
13:01
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
Genç Kaymakamı Arif Gül başkanlığında düzenlenen toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınırken, Kaymakam Gül, uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devlet eliyle değil, toplumun tüm kesimleri ile birlikte yürütmemiz lazım dedi.
28.01.2020
12:59
KALABALIK`TAN MORAL ZİYARETLERİ
KALABALIK'TAN MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, ilçede bulunan hastaları evlerinde ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen Başkan Kalabalık, Hastalarımızla ve büyüklerimizle hasbihal edip dualarını almak istiyoruz. dedi.
28.01.2020
12:57
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla 18 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz adlı program yoğun ilgi görüyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın