KURBANLIKLAR ELDE KALDI

Genç ilçesinde yıl boyunca besledikleri kurbanlıkları satmak için hayvan pazarına getiren hayvan yetiştiricileri, geçen yıllara göre satışların çok düşük olduğunu ve kurbanlıkların büyük bir bölümünün ellerinde kaldığını söyledi.

19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 11:37
0
1488
0
AA aa
KURBANLIKLAR ELDE KALDI

Genç Belediyesi tarafından ilçenin 2 farklı noktasına kurulan kurban pazarını getirdikleri kurbanlık hayvanlarla dolduran besiciler umduğunu bulamadı. Kurban Bayramı öncesi umduklarını tam olarak bulamayan ve umutlarını bayram günleri yapacakları satışlara bağlayan hayvan yetiştiricileri, bayram bitmesine rağmen kurbanlıklarını satamadı.

Genç'te kurulan hayvan pazarlarında geçtiğimiz yıllara göre bu yıl kurbanlık hayvan satışlarında oldukça büyük bir düşüşün olduğunu dile getiren hayvan yetiştiricileri, getirdikleri kurbanlıkların yarısını bile satamadıklarını belirterek, bu bayramın verimli geçmediğini ifade ettiler.Bayram günleri satışların artacağını düşünerek bir umutla beklediklerini belirten hayvan yetiştiricileri, hayal kırıklığına uğradıklarını, bu yıl yaşanan ekonomik sorunların kurbanlık satışlarına da yansıdığını ve alım gücü düşen vatandaşların fiyatları düşürmelerine rağmen kurbanlık alamadığını söylediler.

"ALIM GÜCÜ OLMADIĞI İÇİN KURBANLIKLAR ELDE KALDI"

Besiciler, "Vatandaşta biraz maddi sıkıntı olduğu için satışlarımız geçen yıllara nazaran çok düşük geçti. Buraya getirdiğimiz yüzlerce hayvandan sadece yarısını satabildik. Piyasa her senekine göre biraz durgun, her insanın bütçesi kurbanlık koyun almaya yetmiyor. Gerekli indirimi yapmamıza rağmen yine de halkın alım gücü olmadığı için kurbanlıklat satılmadı. Büyük zarar ettik”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın