ÖĞRENCİLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ

Gençlik Çalıştayı etkinlikleri kapsamında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, herhangi bir kaza veya yaralanma anında hayat kurtaran ilk yardım eğitimi verildi.

22 EYLÜL 2019 PAZAR 11:38
0
451
0
AA aa
ÖĞRENCİLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ

Genç Andolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, herhangi bir kaza veya yaralanma anında hayat kurtaran ilk yardım eğitimi verildi. Öğrenciler, uygulamalı eğitimde, insan maketleri üzerinde suni teneffüs ve kalp masajının nasıl yapılacağını öğrendi.

Bingöl Gençlik Çalıştayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitim seminerinde Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dr. Şerivan Karataş tarafından verilen eğitimde öğrenciler faydalı bilgiler öğrendi.

Seminerin başında, öğrencilere ilk yardımın nasıl yapılacağını anlatan Dr. Şerivan Karataş, kaza veya yaralanma anında ilk müdahalenin maksimum 5 dakika içerisinde yapılmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Karataş, "Sağlık profesyonelleri yani doktor, hemşire ve ambulans gelene kadar bizim ilk müdahaleye başlamamız lazım. Siz de bunları yapabilecek zeka ve beceri mevcut" ifadelerini kullandı.

"UYGULAMALI EĞİTİM YAPILDI"

Dr. Karataş'ın ilk müdahalenin nasıl yapılacağı ile ilgili verdiği bilgilerin ardından, öğrenciler uygulamalı eğitime geçti. Görevli hemşirelerinde yardımcı olduğu öğrenciler, insan maketleri üzerinde suni teneffüs ve kalp masajı uyguladı. Karataş'ın anlatımlarından öğrendiklerini başarılı bir şekilde uygulayan öğrenciler, acil bir durumda ilk müdahalede bulunabileceklerini herkese gösterdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın