OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!

Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:24
0
1569
0
AA aa
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!

09 Eylül'de başlayacak olan eğitim-öğretim yılı için çocuklarına okul kıyafeti ve kırtasiye malzemesi alacak aileler alışveriş yapmaya başladı. Okulların belirlediği kıyafet müfredatına göre belirli yerlerden kıyafet alışverişi yapan aileler, fiyatların bu yıl arttığını ve cep yaktığını belirtti.

Öğrencilerin okul kıyafet masrafları 160 lirayı bulurken, kırtasiye masrafları ise sınıfına göre 300 TL ile 500 TL arasında değişiyor. Okul kitapları devlet tarafından ücretsiz olarak dağıtılırken, anne ve babalar öğretmenlerin önerdiği yardımcı kitapları para verip alacak.

Okulların açılmasına sayılı günler kala alışverişi tamamlamak isteyen veliler, okul tarafından belirlenen esnaflarda alışverişlerini yapıyor.

Ailesinde 3 kardeşine bu yıl yeni kıyafet alacağını söyleyen vatandaşlardan Ali Davran, kırtasiye masrafları ile birlikte maliyetin 400 liraya yakın olduğunu ifade ederek, “Kardeşimi okul alışverişine çıkarttım. Okul kıyafetleri 160 TL tuttu. Buradan da kırtasiye alışverişine gideceğiz, bir öğrencinin bize masrafı 600 Türk lirası. İki kardeşim daha var onları da aynı şekilde giydirip kırtasiye alışverişine götüreceğim. Kıyafet ve kırtasiye masrafları pahalı bu fiyatların aşağı alınması durumunda öğrencilerimizi daha iyi şartlarda okutacağız” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.08.2020
10:51
DEV PROJENİN İHALESİ YAPILDI
DEV PROJENİN İHALESİ YAPILDI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik tarafından hayata geçirilen ve Bingöl tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen Millet Bahçesi projesinin ihalesi gerçekleştirildi. İşi alan firmanın önümüzdeki günlerde hemen çalışmalara başlayacağı ve projenin 2021 yılının Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.
08.08.2020
10:49
TEHLİKE SAÇIYORLAR!
TEHLİKE SAÇIYORLAR!
Taşıdıkları yükün değeri düşük olduğu için tek seferde nakletmeyi tercih eden kamyon sürücüleri, kaza yapma ihtimallerinin fazla olduğunu bildikleri halde aşırı yük taşımaya devam ediyor.
08.08.2020
10:47
YASAĞI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI
YASAĞI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI
Genç Kaymakamlığının talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takma yasağını ihlal eden 18 kişiye 900 TL'den olmak üzere 16 Bin 200 TL para cezası kesildi.
08.08.2020
10:45
YAŞAM ALANLARI DENETLENDİ
YAŞAM ALANLARI DENETLENDİ
Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi, Covid-19 ile mücadele kapsamında ilçe genelindeki tüm yaşam alanlarında denetim gerçekleştirdi.
07.08.2020
14:09
YENİ BAŞKAN YİĞİT OLDU
YENİ BAŞKAN YİĞİT OLDU
Eski AK Parti Genç Gençlik kolları başkanı Sebahattin Soysal'dan boşalan koltuğa AK Parti Genel Merkezi tarafından Emin Yiğit, AK Parti Genç Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı.
03.08.2020
16:47
KORKUTAN YÜKSELİŞ!
KORKUTAN YÜKSELİŞ!
Genç ilçesinde vaka sayısındaki artış, korkutmaya başladı. Son 15 gün içerisinde vaka sayısının 70'i aştığı öğrenildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın