PEYZAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Genç Belediyesi, ilçenin giriş çıkışlarını güzelleştirmek için peyzaj çalışmalarına başladı.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:02
0
304
0
AA aa
PEYZAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Genç Belediyesi, ilçenin giriş ve çıkış noktalarına daha estetik bir görünüm kazandırmak için kolları sıvadı. Karayolları Bölge Müdürlüğünün de desteğini alarak Kültür Mahallesi Petrol kavşağında peyzaj çalışması başlatıldı.

Genç- Diyarbakır ve Genç- Bingöl karayollarının giriş ve çıkış noktalarında çalışma başlatan Belediye, taş bordürler, ışıklandırma, çiçeklendirme ve korkuluklar yaparak kavşak noktalarının daha estetik bir görünüme kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, "İlçe genelindeki cadde, sokaklarda, parklarda, yol kenarlarında bakım, onarım ve çevre düzenlemesi çalışmalarımız ile ilçemizin estetik açıdan daha güzel ve yaşanabilir olması için gece gündüz çalışıyoruz.  Yapılan peyzaj çalışmaları ile ilçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz. Bu düzenlemelerle Genç daha renkli bir havaya bürünecek” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.09.2019
13:43
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
Bingöl'de binlerce vatandaş, Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek ve HDP binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için terörü Türkçe, Zazaca ve Kürtçe sloganlar atarak lanetlediler.
09.09.2019
11:07
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili çaldı. İlçe merkezi ve köy okullarıyla birlikte 40 eğitim kurumunda 6 Bin 545 öğrenci ders başı yaptı.
04.09.2019
12:24
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.
04.09.2019
12:17
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Ortasından geçen dereden dolayı yıllarca ulaşım sorunu yaşayan ve adına şiirlerin dahi yazıldığı Çaybaşı Köyü'nün ulaşım sorununu giderecek olan destansı köprü sonunda ihale edildi ve yapımına başlandı.
04.09.2019
12:13
BAŞKAN`DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
BAŞKAN'DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan çöp konusunda vatandaşa duyarlılık çağrısında bulunarak, çöplerin pervasızca sokaklara atılmamasını istedi.
04.09.2019
12:08
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın