REKTÖR'E DERT YANDILAR

Genç Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, kendilerini ziyaret etmek ve sorunlarını dinlemek için gelen Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak'a yaşadıkları sorunları anlatarak ilgili kurumlardan çözüm bulmasını talep etti.

06 EKİM 2019 PAZAR 16:58
0
1636
0
AA aa
REKTÖR`E DERT YANDILAR

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Genç MYO öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve  onlarla uzun süre sohbet eden Rektör Çapak, sorunların giderilmesi için yetkili kurumlarla görüşeceğini ve giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.  Tanışma faslının ardından öğrencilerin sıkıntılarını dinleyen ve yaşanan sorunların çözümü için notlarını alan Rektör Çapak, sıkıntıların çözümü için çalıştıklarını ve ilgili kurumlara aktaracaklarını ifade etti.

"ÖĞRENCİLER BARINMA VE YOL KONUSUNDA DERTLİ"

Tanışma faslının ardından yaşadıkları sorunların çözülmesini talep eden ve ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden öğrenciler, "Okumak için 20 Bin nüfusa sahip bir ilçeye geldik. Ancak yurt olmadığı için kiralık ev bulma derdine düşüyoruz ve kira fiyatlarıda çok yüksek rakamlardan veriliyor. Bu konuda birçok arkadaşımız maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimini yarıda bırakıp dönmek zorunda kalıyor. Bununla beraber yol, kantin fiyatları, teknik gezilerde araç tahsisi ve yemek konusunda da çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Gerek üniversite yönetimi gerekse ilçe yetkilileri bu konuya bir çözüm bulmaları gerekmektedir" diye sitemlerini dile getirdiler. 

"SIKINTILARINIZI ÇÖZME GAYRETİ İÇİNDEYİZ"

Öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İbrahim Çapak ise, "Sıkıntılarınızı anlıyor ve katılıyorum. Barınma konusunda gerekli mercilerle sürekli görüşüp yaşanan sıkıntıyı çözmek için uğraşıyoruz. Yaşadığınız sorunların takipçisi olup kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın