SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:08
0
170
0
AA aa
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Vatandaşlar, mühendislik hizmetlerine dayanmadan uygulandığını savunduğu hız kesici amaçlı kasis ve tümseklerin trafik güvenliği ve taşıt tekniği yönünden tehlikeli bir durum yarattığını düşünüyor.

Konuya ilişkin şikâyetlerini ileten araç sahipleri şu görüşleri dile getirdi; Hız kesici kasislerin okul, çocuk bahçesi, spor ve konut alanları gibi yayaların yoğun olduğu yerlere konulması gerekirken ilçemizde ise bunun tam tersi yapılıyor. Hız kesiciler yerine modern şehirlerde olduğu gibi uyarıcı beyaz şeritlerin yapılmasının daha mantıklı ve daha modern bir görüntünün sağlanmasına neden olacak. Hız kesicilerin yapılması araçlarımızın amortisörlerine zarar veriyor. Kasislerin yapılmasından sonra sanayiye daha sık gider olduk. Yapılan bu uygulama ile hem araçlarımız zarar görüyor hem de ilçemiz hoş olmayan bir görüntüye kavuştu. Yetkililerden bir an önce bu uygulamadan vazgeçerek yerine modern bir sistem getirmelerini istiyoruz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.09.2019
13:43
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
Bingöl'de binlerce vatandaş, Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek ve HDP binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için terörü Türkçe, Zazaca ve Kürtçe sloganlar atarak lanetlediler.
09.09.2019
11:07
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili çaldı. İlçe merkezi ve köy okullarıyla birlikte 40 eğitim kurumunda 6 Bin 545 öğrenci ders başı yaptı.
04.09.2019
12:24
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.
04.09.2019
12:17
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Ortasından geçen dereden dolayı yıllarca ulaşım sorunu yaşayan ve adına şiirlerin dahi yazıldığı Çaybaşı Köyü'nün ulaşım sorununu giderecek olan destansı köprü sonunda ihale edildi ve yapımına başlandı.
04.09.2019
12:13
BAŞKAN`DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
BAŞKAN'DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan çöp konusunda vatandaşa duyarlılık çağrısında bulunarak, çöplerin pervasızca sokaklara atılmamasını istedi.
04.09.2019
12:06
TEKNOLOJİ TAMİRCİLERİ VURDU
TEKNOLOJİ TAMİRCİLERİ VURDU
Gelişen teknoloji ile birlikte imitasyon ve ucuz ayakkabıların sektöre girmesi, ayakkabı tamircilerini olumsuz etkiliyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın