SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:08
0
1240
0
AA aa
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Vatandaşlar, mühendislik hizmetlerine dayanmadan uygulandığını savunduğu hız kesici amaçlı kasis ve tümseklerin trafik güvenliği ve taşıt tekniği yönünden tehlikeli bir durum yarattığını düşünüyor.

Konuya ilişkin şikâyetlerini ileten araç sahipleri şu görüşleri dile getirdi; Hız kesici kasislerin okul, çocuk bahçesi, spor ve konut alanları gibi yayaların yoğun olduğu yerlere konulması gerekirken ilçemizde ise bunun tam tersi yapılıyor. Hız kesiciler yerine modern şehirlerde olduğu gibi uyarıcı beyaz şeritlerin yapılmasının daha mantıklı ve daha modern bir görüntünün sağlanmasına neden olacak. Hız kesicilerin yapılması araçlarımızın amortisörlerine zarar veriyor. Kasislerin yapılmasından sonra sanayiye daha sık gider olduk. Yapılan bu uygulama ile hem araçlarımız zarar görüyor hem de ilçemiz hoş olmayan bir görüntüye kavuştu. Yetkililerden bir an önce bu uygulamadan vazgeçerek yerine modern bir sistem getirmelerini istiyoruz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
13.11.2019
14:48
ŞANTİYE ŞEFİ GİBİ ÇALIŞIYOR
ŞANTİYE ŞEFİ GİBİ ÇALIŞIYOR
Seçildiği günden bu yana projelerde olduğu gibi yürütülen üst ve altyapı çalışmalarında da adeta bir şantiye şefi gibi çalışarak bütün çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in çalışma azmi kamuoyunun da takdirini topluyor.
13.11.2019
14:44
ŞİİRLER YARIM KALDI
ŞİİRLER YARIM KALDI
Yılların ulaşım çilesini Hep Coşar Durmaz Akar Köprüsüz Suyu adlı şiirle anlatan Çaybaşı Köyü sakinleri, köprüsüne kavuştu. Muhtar Süleyman Alakaş; Çilemiz bittiği için mutluyuz. Artık sevincimizi konu edinen şiirler yazma vaktidir dedi.
13.11.2019
14:36
İKAMETGAHINIZI GENÇ`E ÇEKİN
İKAMETGAHINIZI GENÇ'E ÇEKİN
Genç ilçesinde yaşayan ancak ikametgâhları kırsal kesimde bulunan vatandaşlara çağrıda bulunan Genç Belediyesi ve Genç Kaymakamlığı, 'İlçemizin daha iyi hizmet alabilmesi için güçlü kaynağa ihtiyaç var. Buda vatandaşlarımızın burada ikamet etmeleri ile mümkün olacaktır' denildi.
13.11.2019
14:34
ENGELLİLER`DEN SERT TEPKİ
ENGELLİLER'DEN SERT TEPKİ
Bingöl'deki engelli dernekleri, Aksaray'da otizmli öğrencileri istemeyenlere tepki gösterdi.
13.11.2019
14:31
ÖĞRENCİLERİNE MİSAFİR OLDULAR
ÖĞRENCİLERİNE MİSAFİR OLDULAR
Genç genelinde görev yapan 400 öğretmen, hazırlanan proje kapsamında eş zamanlı olarak öğrencilerinin evlerine misafir olup, aileleriyle tanıştı.
13.11.2019
14:27
SİNEMA AYAKLARINA GELDİ
SİNEMA AYAKLARINA GELDİ
Genç ilçesine gelen 'Gezen Sinema' sayesinde daha önce sinemaya gitme imkânı bulamayan birçok öğrenci ilk kez sinemayla buluştu.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın