SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:08
0
1504
0
AA aa
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!

Vatandaşlar, mühendislik hizmetlerine dayanmadan uygulandığını savunduğu hız kesici amaçlı kasis ve tümseklerin trafik güvenliği ve taşıt tekniği yönünden tehlikeli bir durum yarattığını düşünüyor.

Konuya ilişkin şikâyetlerini ileten araç sahipleri şu görüşleri dile getirdi; Hız kesici kasislerin okul, çocuk bahçesi, spor ve konut alanları gibi yayaların yoğun olduğu yerlere konulması gerekirken ilçemizde ise bunun tam tersi yapılıyor. Hız kesiciler yerine modern şehirlerde olduğu gibi uyarıcı beyaz şeritlerin yapılmasının daha mantıklı ve daha modern bir görüntünün sağlanmasına neden olacak. Hız kesicilerin yapılması araçlarımızın amortisörlerine zarar veriyor. Kasislerin yapılmasından sonra sanayiye daha sık gider olduk. Yapılan bu uygulama ile hem araçlarımız zarar görüyor hem de ilçemiz hoş olmayan bir görüntüye kavuştu. Yetkililerden bir an önce bu uygulamadan vazgeçerek yerine modern bir sistem getirmelerini istiyoruz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.08.2020
10:51
DEV PROJENİN İHALESİ YAPILDI
DEV PROJENİN İHALESİ YAPILDI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik tarafından hayata geçirilen ve Bingöl tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen Millet Bahçesi projesinin ihalesi gerçekleştirildi. İşi alan firmanın önümüzdeki günlerde hemen çalışmalara başlayacağı ve projenin 2021 yılının Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.
08.08.2020
10:49
TEHLİKE SAÇIYORLAR!
TEHLİKE SAÇIYORLAR!
Taşıdıkları yükün değeri düşük olduğu için tek seferde nakletmeyi tercih eden kamyon sürücüleri, kaza yapma ihtimallerinin fazla olduğunu bildikleri halde aşırı yük taşımaya devam ediyor.
08.08.2020
10:47
YASAĞI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI
YASAĞI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI
Genç Kaymakamlığının talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takma yasağını ihlal eden 18 kişiye 900 TL'den olmak üzere 16 Bin 200 TL para cezası kesildi.
08.08.2020
10:45
YAŞAM ALANLARI DENETLENDİ
YAŞAM ALANLARI DENETLENDİ
Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi, Covid-19 ile mücadele kapsamında ilçe genelindeki tüm yaşam alanlarında denetim gerçekleştirdi.
07.08.2020
14:09
YENİ BAŞKAN YİĞİT OLDU
YENİ BAŞKAN YİĞİT OLDU
Eski AK Parti Genç Gençlik kolları başkanı Sebahattin Soysal'dan boşalan koltuğa AK Parti Genel Merkezi tarafından Emin Yiğit, AK Parti Genç Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı.
03.08.2020
16:47
KORKUTAN YÜKSELİŞ!
KORKUTAN YÜKSELİŞ!
Genç ilçesinde vaka sayısındaki artış, korkutmaya başladı. Son 15 gün içerisinde vaka sayısının 70'i aştığı öğrenildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın