TARİH VE YER BELİRLENDİ

Seyfan-Der Başkanı Orhan Açıkbaş Kurban Bayram'ı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 17 Ağustos Cumartesi günü yapılacak bayramlaşma etkinliği ile ilgili bilgiler verdi.

05 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 13:48
0
593
0
AA aa
TARİH VE YER BELİRLENDİ

Bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan bayramlaşma etkinliği için daha önceden yer tespit çalışmaları yaptıklarını belirten Seyfan-Der Başkanı Orhan Açıkbaş yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Derneğimiz yönetim kurulu üyelerinin ve bilhassa köylülerimizin her yılki gibi maddi ve manevi katkıları sayesinde etkinliğimizin içeriğini, yerini ve tarihini belirledik. Bilindiği gibi son yıllarda derneğimiz sadece Bingöl il ve ilçelerinde yaşayan Seyfanlılar için değil, tüm yurtta yaşayan Seyfanlıları kapsayacak bayram etkinlikleri düzenlemektedir. Bu vesile ile tanışma ve kaynaşma amaçlı özellikle de doğu-güneydoğu illerinde (Muş-Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa) 10 binlerce Pirık Séyf (Mir Muhammed Seyfullah) soydaşımız yaşamaktadır. Etkinliğimize buralardan büyük bir katılım beklemekteyiz.”

ETKİNLİK DİLEKTAŞI KÖYÜNE BAĞLI GÖRSU MEZRASINDA YAPILACAK

Etkinliğin 17 Ağustos Cumartesi günü Dilektaşı Köyüne bağlı Görsu mezrasında yapılacağının kararlaştırıldığını belirten Açıkbaş, “Etkinliğimizin amacına ulaşabilmesi için özellikle de yer tespit çalışmalarında köylerimizi gezdik.En uygun alanın Genç ilçemize bağlı, komşu ve yakın akraba köyümüz Dilektaşı Köyüne bağlı Görsu mezrasında, 17 Ağustos Cumartesi günü etkinliğimizi yapmaya karar verdik. Bu kapsamda bizlere ev sahipliği yapacak olan Görsü mezrası sakinlerine derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Etkinliğimizi her ne kadar Seyfan-Der adına organize ediyor olsak da tüm bölge halkımızı da etkinliğimize davet ediyoruz, sonuç itibariyle tüm bölge halkı ile yakın akrabalık ilişkilerimiz mevcuttur” dedi.

Açıkbaş: “Küresel kapitalizmin insanlığa en büyük zararlarından biri insanları post modern devirde tamamıyla bireyselleştirip yozlaştırmak, aile bağlarını zayıflatmak ve kendilerine uygun sadece tüketici nesiller meydana getirtmektir. Bizler Müslüman bir toplum olmamız hasebiyle özellikle de dini bayramlarımız vesile ile hem Bingöl'de yaşayan akrabalarımızı hem de asırlar önce köyümüzden Güneydoğu illerine göç eden akrabalarımızı bir araya getirmek, hasret gidermek, tanışıp kaynaşmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Böylece hem sıla-i rahmimizi gerçekleştiriyoruz hem de küresel kapital sistemlerin insanı yalnızlaştırıp sömürme projesini bertaraf ediyoruz. Gönül ister ki böylesi etkinliklerin tüm toplumumuzda yaygınlaşmasıdır. Hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklarda olmam nedeniyle bu basınımız aracılığıyla şimdiden tüm köylülerimin ve hemşerilerimin mübarek kurban bayramlarını tebrik ediyor, yapılacak olan etkinliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.01.2020
13:08
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
HAYIRDA YARIŞIN ÇAĞRISI
Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Gönülden Gönüle, Elden Ele şiarıyla hayata geçirilen ücretsiz marketten 1 haftada 120 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, daha fazla ailenin faydalanması için vatandaşlara yardım edin çağrısı yapıldı.
28.01.2020
13:05
MUHTAR`DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
MUHTAR'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Meşedalı Köyü Muhtarı Burhan Aran, kendi imkanlarıyla köy yolunun yan kısmına yolcu bekleme durağı yaptırarak köy halkının takdirini topladı.
28.01.2020
13:04
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV ÇİLESİ
Genç Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler, ilçede Kredi Yurtlar Kurumunun olmayışından dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Öğrenci oldukları için ev kiralarının da yüksek fiyattan verildiğini belirten öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
28.01.2020
13:01
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE!
Genç Kaymakamı Arif Gül başkanlığında düzenlenen toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınırken, Kaymakam Gül, uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devlet eliyle değil, toplumun tüm kesimleri ile birlikte yürütmemiz lazım dedi.
28.01.2020
12:59
KALABALIK`TAN MORAL ZİYARETLERİ
KALABALIK'TAN MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, ilçede bulunan hastaları evlerinde ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen Başkan Kalabalık, Hastalarımızla ve büyüklerimizle hasbihal edip dualarını almak istiyoruz. dedi.
28.01.2020
12:57
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR NAMAZDA BULUŞUYOR
Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla 18 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz adlı program yoğun ilgi görüyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın