TEKNOLOJİ TAMİRCİLERİ VURDU

Gelişen teknoloji ile birlikte imitasyon ve ucuz ayakkabıların sektöre girmesi, ayakkabı tamircilerini olumsuz etkiliyor.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 12:06
0
246
1
AA aa
TEKNOLOJİ TAMİRCİLERİ VURDU

Vatandaşın ucuz ve imitasyon ayakkabıları tercih etmesi nedeniyle ayakkabı tamirciliği unutulmaya yüz tutuyor. Genç İlçesi Cumhuriyet caddesinde 24 yıldır kendi iş yerinde ayakkabı tamirciliğiyle uğraşan Abdullah Yıldırım, kışın işlerinin yaza göre daha iyi olduğunu ama kalitesiz, ucuz ayakkabılar sebebiyle tamir işlerinde azalma olduğunu söyledi.

“ESKİDEN BU KADAR KALİTESİZ, UCUZ AYAKKABI YOKTU”

Ucuz ve imitasyon ayakkabıların satılmasından dolayı ayakkabı tamirciliğinin sıkıntılı günler yaşadığını, böyle devam ederse bir süre sonra bu işin biteceğini ifade eden Yıldırım, "Vatandaşların daha çok ucuz ayakkabıları tercih etmesinden dolayı kimse tamire ihtiyaç duymuyor. 45 yaşımdayım. 10 yaşından bu yana babamın yanında öğrendiğim bu ayakkabı tamirciliğiyle uğraşıyorum. Eskiden vatandaşlar ayakkabısı hasar görünce getirip tamir ettiriyordu. Artık imitasyon ayakkabılar ucuz olduğu için daha çok tercih ediliyor. Bu ayakkabılar da tamir olmadığı için eskiyince tamir gereği duyulmuyor, atılıyor. Eskiden bu kadar kalitesiz, ucuz ayakkabı yoktu insanlar ayakkabı tamircilerine daha sıklıkla geliyordu. Artık ucuz imitasyon ayakkabılar arttığı için bu işin bir pek geleceği kalmadı. Biz de bu işin son çalışanlarıyız. Zaten çırak da yetişmiyor. Bu iş bizimle beraber unutulup gidecek" dedi.

“3-5 AY GİYİP ATARIM DÜŞÜNCESİ ÇOK YANLIŞ”

İnsanların ayakkabı alırken dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “İnsanlar ucuz olsun, 3-5 ay giyip atarım düşüncesinde ama yanlış yapıyorlar. Ayak sağlığı çok önemli, onun için insanların ayakkabı konusunda dikkatli olması gerekir. Ayakkabı alırken, önce deri olması, kauçuk taban, yaz aylarında kösele taban olması lazım, çünkü terletmez, koku yapmaz. Onun için deri ayakkabı en uygunu, uzun yıllar kullanılır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32)
09 Eylül 2019 Pazartesi 09:14
Ben bu adamın meslek aşkına ve işine olan saygısına hayranım.Tam bir Ahi ruhu var bu adamda.30 yıldır istikrarlı bir şekilde aynı işi yapıyor bazıları gibi ağlayıp sızlamıyor.Sadece işini seviyor ve işini zevkle yapıyor...Allah senin gönlüne göre versin Abdullah Usta....
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
14.09.2019
13:43
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
TERÖRE ÜÇ DİLDE LANET
Bingöl'de binlerce vatandaş, Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek ve HDP binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için terörü Türkçe, Zazaca ve Kürtçe sloganlar atarak lanetlediler.
09.09.2019
11:07
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun ilk ders zili çaldı. İlçe merkezi ve köy okullarıyla birlikte 40 eğitim kurumunda 6 Bin 545 öğrenci ders başı yaptı.
04.09.2019
12:24
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
OKUL HAZIRLIĞI CEP YAKIYOR!
Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala ailelerde alışveriş telaşı başladı. Çarşı pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ise ortalama 600 lira tutuyor.
04.09.2019
12:17
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
KANGRENLEŞEN SORUN ÇÖZÜLDÜ!
Ortasından geçen dereden dolayı yıllarca ulaşım sorunu yaşayan ve adına şiirlerin dahi yazıldığı Çaybaşı Köyü'nün ulaşım sorununu giderecek olan destansı köprü sonunda ihale edildi ve yapımına başlandı.
04.09.2019
12:13
BAŞKAN`DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
BAŞKAN'DAN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan çöp konusunda vatandaşa duyarlılık çağrısında bulunarak, çöplerin pervasızca sokaklara atılmamasını istedi.
04.09.2019
12:08
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
SÜRÜCÜLERİN KASİS TEPKİSİ!
Genç'te şehir içi trafikte hızlı araç kullanımını engelleyerek, güvenli trafik seyrini amaçlayan kasisler sürücüleri kabusu oldu.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın