VATANDAŞIN CEBİ YANACAK!

Odun satıcıları, vatandaşlara bir an önce yakacak alımı yapmaları konusunda uyarıda bulundu. Satıcılar, gerekçesini ise kesim olmamasına bağladı.

06 EKİM 2019 PAZAR 16:43
0
898
0
AA aa
VATANDAŞIN CEBİ YANACAK!

Kış mevsimine hazırlanan Genç'te kesim olmaması nedeniyle odun fiyatları giderek artıyor. Vatandaşlara erken odun almaları tavsiyesinde bulunan satıcılar, odun fiyatlarının yükselme eğiliminde olduğunu ve düşük iken satın almanın daha mantıklı olduğunu söyledi.

Odunun ton fiyatının 300 TL'den başladığını şimdilerde ise 380TL'yi bulduğunu belirten satıcılar: “Geçen yıl odunun tonunu 240 TL'den satıyorduk, kışa doğru fiyatlar 450 TL'yi buldu. Kışın uzun sürmesi fiyatların artmasına neden oldu. Bu yıl kesim ve çevre illere verilen odun nedeniyle fiyatlar artıyor. Tonunu 300 TL'den sattığımız odunun fiyatı şimdilerde 380TL'yi buldu. Bu fiyat 500 TL'yi bulabilir. Elazığ ve Muş'a odun verilmesi ve kesimin az olması vatandaşların bütçesini sarsacak. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum mağdur olmamaları için odunlarını erken alsınlar” dedi.

Kesim için izin verilmesi çağrısında bulunan satıcılar, Genç'in odun ihtiyacının karşılanmasının akabinde çevre illere odun satışının yapılmasının daha mantıklı olduğunu vurguladı.

Satıcılar, Genç'te vatandaşların yüzde 70'inin kışlık yakacak teminini yapmadığını sözlerine ekledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.10.2019
16:40
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN DİRİK, SÖZÜNÜ TUTTU
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim döneminde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. Son olarak yıllardır su sorunu yaşayan Yeşildere Mahallesi'ne yaptırılan su deposuyla vatandaşlar yıllar sonra hizmet gördü.
14.10.2019
16:35
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK
Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti
14.10.2019
16:32
MUHTAR`DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MUHTAR'DAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Kısa zamanda gerçekleştirdiği hizmetlerle köy ahalisince atom karınca diye hitap edilen Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, yaptığı hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
14.10.2019
16:28
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
HASTANE YOLU RALLİ PİSTİ GİBİ
Trafik kurallarını ve insan canını hiçe sayarak Genç-Bingöl Karayolunun Genç Devlet Hastanesi mevkiini özellikle seçen bazı sürücüler, yolu ralli pistine çeviriyor. Yolu kullananların hayatını tehlikeye sokulduğunu belirten halk, trafiğin denetlenmesini istiyor.
14.10.2019
16:24
BU AYIP GENÇ`E YETER!
BU AYIP GENÇ'E YETER!
Bir zamanların esfane takımı Genç Muratspor'un ardından Dareyenispor, Genç YBO ve Sivanspor'da maddi imkansızlıklardan ve sahipsizlikten dolayı lige katılamayacak. İlçede futbol aktivitesinin kalmaması ise sporseverler tarafından bu ayıp bize yeter şeklinde yorumlandı.
14.10.2019
16:22
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
SAV, İLÇE BAŞKANI OLDU
Murat Şahin'in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Genç İlçe Başkanlığına Haşim Sav getirildi. Sav, Milli Beka Hareketinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdiğini ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın