25 Haziran 2024 Salı

22 EKİM ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Genç ilçe Emniyet Müdürlüğü, 22 Ekim 2016 tarihinde teröristler tarafından ilçe merkezine yapılan hain saldırıda şehit olan polis memurları için mevlit okuttu.

23 EKİM 2023 PAZARTESİ 17:27
0
1217
0
AA aa
22 EKİM ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Genç'in şehir merkezine sızarak Kaymakam Konağı ve güvenlik noktalarına saldırı yapan teröristlerin hain saldırısı sonucunda iki polis memuru şehit olmuştu. Saldırının yıl dönümü münasebetiyle Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü silah arkadaşlarını yâd etmek için Mevlit programı düzenledi.

Genç Merkez Camii'nde düzenlenen Mevlit programına Kaymakam Muhammet Güzel, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Bingöl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Gün, İlçe Müftüsü Yahya Aktaş ile şehit polislerin mesai arkadaşları ve vatandaşlar katılırken program, İlçe Müftülüğü personeli tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Mevlid-i Şerif okundu ve dualar edildi.

Programda günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan ilçe Müftüsü Yahya Aktaş, konuşmasına 22 Ekim şehitlerini yad ederek başlarken, devamında ise memlekette bir daha bu tür bela ve musibetlerin yaşanmaması için dua da bulundu. Aktaş, “Cenabı Allah dini İslam için şehit olan evlatlarımızdan razı olsun ve ayrıca geçen sene ilçemizde şehit olan ve gazi olan kardeşlerimizi yad ediyor Allah kendilerinden de razı olsun. Yakınlarına da Sabr-ı Cemil diliyorum. Rabim bir daha böyle acıları memleketimize ve milletimize göstermesin.” Dedi.

Programda son olarak emniyet personeli, mevlide katılan misafirlere gül suyu ve lokum ikram etmesiyle sona erdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.06.2024
12:35
BİNGÖL`DE İTFAİYE EKİPLERİNE  DAĞCILIK EĞİTİMİ
BİNGÖL'DE İTFAİYE EKİPLERİNE DAĞCILIK EĞİTİMİ
Bingöl Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine dağcılık eğitimleri verilmeye başlandı.
25.06.2024
12:27
BİNGÖL`DE KURAL İHLALI YAPAN 2 BİN 255 SÜRÜCÜYE CEZA
BİNGÖL'DE KURAL İHLALI YAPAN 2 BİN 255 SÜRÜCÜYE CEZA
Bingöl Emniyet Müdürlüğü, 12-23 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulamalarda denetlenen 4 Bin 661 araçtan 2 Bin 255'ine kural ihlali nedeniyle cezai işlem uygulandığını bildirdi.
25.06.2024
11:31
BİNGÖL` DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
BİNGÖL' DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
Covid-19 nedeniyle KBRN biriminin kapatıldığını belirten Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, '3 yıldan bu yana kapalı olan önemli bir birimimizi tekrardan faaliyete aldık. Bu ve buna benzer özellikli birimleri hastanemize kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
25.06.2024
11:02
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
Bektaş'ın yeni görevi, özellikle İstanbul'daki Bingöllüler tarafından memnuniyetle karşılandı.
25.06.2024
10:48
BİNGÖL`DE SU KAYNAGI  ÇOK AMA ....
BİNGÖL'DE SU KAYNAGI ÇOK AMA ....
Bölgede tarım alanı (dekar) başına düşen kullanılabilir su potansiyelinin en yüksek ilinin Bingöl olduğu vurgulanan DAP raporunda, kaynakların etkin bir şekilde kullanılamamasının üç temel sebebi ise şöyle sıralandı;
25.06.2024
10:36
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU  İMKANI
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU İMKANI
Bir günlük ek başvuru olanağı sunulduğunu duyuran AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, depremden dolayı daha önce hak sahipliğine başvurmamış olan afetzedeler bu ek sürede hak sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini bildirdi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın