05 Aralık 2023 Salı

3 YILIN SONUNDA NİHAYET

2019 yılında ihtiyaca cevap vermediği için boşaltılan Servi Şehit Ali Kalan Yatılı Bölge Ortaokulu ve Yatılı Pansiyonu nihayet yatırım programına alındı

26 EYLÜL 2022 PAZARTESİ 11:46
0
1301
0
AA aa
3 YILIN SONUNDA NİHAYET

Genç İlçesine Bağlı Servi köyünde1982 yılında eğitim hayatına başlayıp bugüne kadar birçok başarılı öğrenciyi yetiştiren Genç Servi Şehit Ali Kalan Yatılı Bölge Ortaokulu ve yatılı pansiyonu için, günümüz şartlarında ki ihtiyacı karşılayamamasından dolayı 2019 yılında boşaltılarak yıkılıp yeniden yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen ödenek nedeniyle yapılmayan okul ve pansiyon için sonunda ödenek ayrıldı ve okulun yapılması için yakin zamanda ihaleye çıkacağı belirtildi. 

11 OKUL YAPILACAK

Konu ile alakalı İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel tarafından yapılan açıklamada; "İlk önceliğimiz olan yarınlarımızı inşaa edecek çocuklarımızın daha modern eğitim kurumlarında eğitim almaları noktasında hem kullanım ömrünü tamamlayan okullarımızın yıkılarak yerine yenisinin yapılması hemde ihtiyaç olan bölgelerimizde yapılacak olan 11  modern okulumuz Bakanlığımızın 2022 yatırım programına alınmıştır.  

Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın 2022 yatırım programına aldığı İlimizdeki Anaokulu, İlkokul, YBO, olmak üzere 11 modern okul binalarının ilimiz merkezi ve ilçelerimizde modern binaları, derslikleri, çok amaçlı salonlarıyla yapımına başlanacağını belirtti.

haber: sinan atan

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2023
19:04
AĞIN`DAN MURATSPOR`A DEPLASMAN DESTEĞİ
AĞIN'DAN MURATSPOR'A DEPLASMAN DESTEĞİ
Hayırsever iş insanı Vahdettin Ağın, Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'un deplasmanda oynadığı Rüstempaşaspor maçının tüm giderlerini karşılayarak örnek bir davranışa imza attı.
02.12.2023
16:16
CANSIZOĞLU`NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
CANSIZOĞLU'NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
Bölgesel Amatör Lig 11.grupta mücadele temsilcimiz Muratspor'a daha önce sponspor olup maddi destek sunan Fidan 12 Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Cansızoğlu, bu kezde takıma malzeme desteği sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
16:42
ATEŞ VE BAYSAL`DAN MURATSPOR`A DESTEK
ATEŞ VE BAYSAL'DAN MURATSPOR'A DESTEK
Ankara'da ikamet eden iş insanları, Cevdet Ateş ve Abdullah Baysal Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'a maddi destek sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
12:36
ATAN, GGC`NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
ATAN, GGC'NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Bingöl İl Temsilciliğine Sinan Atan Getirildi
27.11.2023
14:00
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
AK Parti Bingöl teşkilat temayül yoklaması yüzde 75 katılım ile tamamladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven; 'Bingöl'de 11 belediyemiz var. Ben teşkilatlarıma güveniyorum, Bingöl halkımıza güveniyorum. İnşallah seçimlerde canla başla çalışarak, gayret ederek, azim göstererek bütün belediyeleri kazanacağız' dedi.
27.11.2023
13:55
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
Bingöl 1.Amatör lig 3.hafta maçında temsilcimiz Genç Demirspor, kendi sahasında konuk ettiği Kervansarayspor'u 3-2 mağlup ederek puanını 9'a çıkardı ve liderliğini devam ettirdi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın