50 BİN TL'YE ALICISINI BEKLİYOR

Kurban Bayramına haftalar kala canlı hayvan pazarına getirilen 1 tonluk Kral adındaki tosun, 50 bin TL'den satışa çıkarılarak alıcısını bekliyor.

24 HAZİRAN 2022 CUMA 08:28
2
308
0
AA aa
50 BİN TL`YE ALICISINI BEKLİYOR

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte besiciler, kurbanlıklarını canlı hayvan pazarlarına getirmeye başladı. 

Çevre yolundaki Canlı Hayvan Pazarı'na getirilmeye başlanan kurbanlıklar içinde şuanda en pahalısı, besici Muhittin Aytar'ın 3 yıldır beslediği ve ‘Kral' adını verdiği 1 tonluk tosun oldu. 

3 yıldır ilk defa Kral'ı pazara çıkardığını söyleyen besici Aytar, 50 bin TL'den satışa çıkardığını söyledi. 

Aytar, “Canlı hayvan alıp satıyorum. Kurbanlıklarımızı getirdik hayvan pazarına. Kral tosunumuz burada. Yaklaşık 1 tondur. 50 bin TL'ye satıyorum. 3 yıldır bakıyorum ve yeni çıkardım pazara. Şuan alıcısını bekliyoruz” dedi. 
Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği idaresinde Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. 

Fiyatların küçükbaşlarda 2 bin ile 5 bin TL, düvelerin ise 15 ile 25 bin TL arasında olduğunu söyleyen Kaysadu, “Kurban bayramı heyecanı her sene olduğu gibi yaklaşmakta ve son haftalara girmek üzereyiz. Besicilerimiz, üreticilerimiz hayvan pazara giriş yapmaya başladı. Bizler de tüm hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. Veteriner hekimi olsun, tarım müdürlüğü olsun ve canlı hayvan pazarı olarak tüm kontrolleri yapıyoruz. Küpesiz hayvan, sağlıklı olmayan hayvanları pazara almıyoruz. Her türlü önlem alınmış durumda. Küçükbaş hayvanların fiyatı ortalama 2 bin ile 5 bin arasında değişmektedir. Düveler 15 binden başlayıp 25 bin TL'ye kadar satışları gerçekleşiyor. Pazara giriş yapan hayvanlar arasında kral tosun var, üreticimiz fiyatını 50 bin lira olarak belirledi. İnşallah satışını yapar ve emeğinin karşılığını alır” şeklinde konuştu

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın