04 Haziran 2023 Pazar

ACI BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Murat nehrinde bir çocuğu kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan Aydın Tutkal'ı arama çalışmaları 4'üncü gününde devam ediyor. Çalışmalara ekiplerin yanı sıra vatandaşlarda destek verirken, ailenin ve sevenlerinin acı bekleyişi ise sürüyor.  

28 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE 12:03
1
2206
0
AA aa
ACI BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Olay; Pazar günü saat 16:30 sıralarında Murat Nehri civarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Murat Nehri'nde ailesi ile pikniğe giden küçük kız çocuğu dengesini kaybedip akıntıya kapıldı. Çevrede bulunan kızın ailesinden bir kişi ile Aydın Tutkal adlı vatandaş, küçük kız çocuğunu kurtarmak için nehre atladı. Nehre atlayan diğer kişi ve küçük kız çocuğu kurtulurken, Aydın Tutkal ise Nehirde gözden kayboldu.  

“İLK ANDAN İTİBAREN TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ”  

Olayın duyulması üzerine yüzlerce vatandaş aramalara destek olmak için canını dişine takarken, Bingöl AFAD Müdürlüğü ekipleri koordinesinde 6 kişilik SAR Arama ve Kurtarma ekibi, 5 kişilik Bingöl İHH Arama Kurtarma Ekibi, 3 kişilik Diyarbakır AFAD Müdürlüğü dalgıç ekibi, Diyarbakır JAK ekipleri, 4 kişilik Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü dalgıç ekibi, 5 kişilik Genç Belediyesi kurtarma ekibi, Bingöl Belediyesi kurtarma ekibinin yanı sıra polis ve jandarma personellerinin de katıldığı çok sayıda ekip arama kurtarma çalışmalarına katıldı.    

“SABAHIN İLK IŞIKLARINDAN GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR ARAMALAR DEVAM EDİYOR”  

Vakanın yaşandığı ilk anlarda debisi yüksek olan Murat Nehri'nde su seviyesinin düşürülmesi için baraj kapakları kapatıldı. Azalan nehirde arama çalışmaları farklı noktalarda sürerken, ekipler iş makinelerinin öncülüğünde nehirde yataklarını değiştirip arama çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Nehirde arama çalışmaları devam ederken, Jandarma ve İlçe Belediyesine ait droneler ile de havadan arama tarama çalışması gerçekleştirildi. 4 günden beri gece saatlerine kadar süren arama kurtarma çalışmaları, sabahın ilk ışıkları ile birlikte tekrar devam ediyor.   

“PSİKO DESTEK VERİLİYOR”  

Tutkal'ı arama çalışmaları aralıksız devam ederken, çalışma alanında arama çalışmalarını büyük üzüntü ile takip eden ailelere de Bingöl AFAD Psiko Sosyal Destek Ekibi ile Bingöl Aile ve Sosoyal Politikalar İl Müdürlüğü Psiko Sosyal Destek Ekibi, psikolojik destekte bulunurken, Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu ile Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik olayın ilk anından itibaren arama kurtarma çalışmalarını yerinde takip ediyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın