25 Haziran 2024 Salı

ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ

Genç İlçesi Kültür Mahallesinde aniden yükselen elektrik voltajı, birçok vatandaşın elektronik eşyasına zarar verirken, mahalle halkı ise vurdumduymazlığından dolayı AKSA FEDAŞ'ı Allah'a havale ediyoruz siteminde bulundu.

14 OCAK 2019 PAZARTESİ 12:45
0
1360
0
AA aa
ALLAH`A HAVALE EDİYORUZ

Kültür mahallesinde yaşayan vatandaşlar elektrik mağduru oldu. Elektriklerin gidip gelmesinden dolayı oluşan yüksek voltaj nedeniyle cihazlarının kullanlamaz hale geldiğini belirten mahalle sakinleri FEDAŞ'ın mağduriyetlerini gidermesini istedi.

Edinilen bilgiye göre, Genç ilçesi Kültür mahallesinde Perşembe gecesi elektriklerin gidip gelmesinden dolayı birçok sokaktaki evlere yüksek voltajdan enerji verildi. Yüksek voltajdan dolayı enerji alan mahallenin birçok evinde buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kalorifer kazanı bozuldu.

“FEDAŞ ZARARIMIZI KARŞILASIN”

Onlarca evdeki elektronik cihazlarının bozulduğunu belirten mahalle sakinlerinden Habib Yürekli ; "Henüz sebebini bilmediğimiz bir voltaj yükselmesi sebebiyle cihazlarımız bozuldu. Benim buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi bozuldu. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Yan komşum olan babam Ömer Yürekli'nin tüm elektronik eşyaları arızalandı. Mahallede maddi hasarın 100 binlerce lirayı geçebileceğini öne süren Yürekli, FEDAŞ zararımızı karşılasın istiyoruz.  FEDAŞ, elektrik parasını düzenli tahsil ettiği gibi hizmeti de aynı şekilde vermeli. Dağıtım hatlarındaki altyapı eksikliği ve kalifiyeli teknisyen sayısının az olması kesintilerdeki en büyük nedendir. Elektrik akımındaki ani gidiş-gelişler nedeniyle elektronik eşya gibi tüketim mallarında önemli zararlar meydana geliyor" dedi.

“GEREKİRSE YARGIYA BAŞVURACAĞIM”

Mahalle sakinlerinden Şefik Alabaş ise, “Gece vakti elektriklerin gidip gelmesinden dolayı kazan dairesinden gelen sesler nedeniyle kendimizi dışarı attık, kalorifer kazanı bozuldu, üst komşumun ampulleri patlamış, televizyondan dumanlar gelmeye başlamış çok korkmuşlar. Hakkımı aramak için gerekirse yargıya başvuracağım ”diye konuştu.

“MAHALLE OLARAK MAĞDURUZ”

Bir başka mahalle sakini Abdullah Barut ise; “Hayatımda ilk kez böyle bir vakayla karşılaşıyorum, birçok kez elektrik kesintisi yaşadık ama böylesini hiç görmedim, kalorifer kazanı ve çamaşır makinesi bozuldu tüm mahalle olarak şikâyetçiyiz. Tüm mahalle mağdur bu durumdan” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.06.2024
11:31
BİNGÖL` DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
BİNGÖL' DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
Covid-19 nedeniyle KBRN biriminin kapatıldığını belirten Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, '3 yıldan bu yana kapalı olan önemli bir birimimizi tekrardan faaliyete aldık. Bu ve buna benzer özellikli birimleri hastanemize kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
25.06.2024
11:02
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
Bektaş'ın yeni görevi, özellikle İstanbul'daki Bingöllüler tarafından memnuniyetle karşılandı.
25.06.2024
10:48
BİNGÖL`DE SU KAYNAGI  ÇOK AMA ....
BİNGÖL'DE SU KAYNAGI ÇOK AMA ....
Bölgede tarım alanı (dekar) başına düşen kullanılabilir su potansiyelinin en yüksek ilinin Bingöl olduğu vurgulanan DAP raporunda, kaynakların etkin bir şekilde kullanılamamasının üç temel sebebi ise şöyle sıralandı;
25.06.2024
10:36
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU  İMKANI
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU İMKANI
Bir günlük ek başvuru olanağı sunulduğunu duyuran AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, depremden dolayı daha önce hak sahipliğine başvurmamış olan afetzedeler bu ek sürede hak sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini bildirdi.
24.06.2024
21:47
BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU
BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU
Hemşehrimiz Hakan Bozkurt, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.
23.06.2024
11:25
BİNGÖL`DE KANUN DEĞİL BİREYİN KEYFİ AGIR BASIYOR
BİNGÖL'DE KANUN DEĞİL BİREYİN KEYFİ AGIR BASIYOR
Gece yarısı korna sesiyle memleketi ayağa kaldıran düğün konvoyları yasaklandı ancak yasağa uyan yok!
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın