06 Aralık 2022 Salı

AŞIDA SINIFTA KALDIK!

Genç ilçesinde yapılan onca çağrıya rağmen aşı hakkı tanımlanmış 21 Bin kişiden sadece 9 Bin kişinin aşı yaptırması vurdumduymazlığımızı bir kez daha ortaya koydu. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının unutulduğu ilçede vaka sayıları ise her geçen gün artarak devam ediyor.

03 AĞUSTOS 2021 SALI 20:57
2
1391
0
AA aa
AŞIDA SINIFTA KALDIK!

34 Bin Nüfuslu Genç İlçesinde aşı hakkı tanımlanmış 21 Bin 640 kişiden sadece 9 Bin kişinin aşı yaptırması korona virüsün hızla yayılmasına neden oluyor. Halk arasında yer alan asılsız dedikodular yüzünden aşılama oranının çok düşük seviyelerde kaldığı öğrenilirken Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise, korona virüs vakalarının yüksek rakamlara ulaştığını ve vatandaşların bir an önce aşılarını yapmaları gerektiğini ifade ederek aşı konusunda çağrıda bulundu.

“AŞILAMADA SON SIRADAYIZ”

Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bingöl merkez ve 7 ilçesinde en düşük aşılama oranının Genç ilçesi olduğu öğrenilirken, vatandaşların asılsız dedikodular yüzünden aşılamadan kaçındıkları belirtildi. Covid belasından kurtulmanın tek çaresinin aşı olduğunu belirten yetkililer, “Genç ilçemizde yürütülen onca çalışmaya rağmen vatandaşlarımız aşı konusunda çok duyarsız davranıyor. Aşılama istediğimiz gibi gitmiyor ve bütün vatandaşlarımızı aşılamaya davet ediyoruz. Kısa sürede görüldü ki, aşı olanların hastalanma oranı çok düşük, hastaneye yatma oranı çok düşük ve hayatını kaybetme ihtimali çok düşük. Onun için gerçekten aşı çok etkili ve tüm vatandaşlarımızı bir an önce aşı olmaya davet ediyoruz”

“MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARI UNUTULMUŞ DURUMDA”

Genç ilçesinde normalleşme ile birlikte maske, mesafe ve hijyen kuralları tamamen unutulurken çarşı pazarda koronadan eser kalmamış gibi hareket ediliyor. aYetkililerin de duruma müdahale de bulunmadığı ilçede vaka sayıları ise her geçen gün artarak devam ediyor. 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın