25 Temmuz 2024 Perşembe

BİREYİN KEYFİ AĞIR BASIYOR!

Gece yarısı korna sesiyle memleketi ayağa kaldıran düğün konvoyları yasaklandı ancak yasağa uyan yok!

23 HAZİRAN 2024 PAZAR 11:25
0
638
0
AA aa
BİREYİN KEYFİ AĞIR BASIYOR!

0

Havai fişek, maytap ve benzeri patlayıcılara yasak getiren Bingöl Valiliği, yaz aylarında geceleri halkı uyutmayan, gürültü kirliliğine neden olmakla birlikte trafiği de kilitleyen düğün konvoylarıyla ilgili yeni kararını duyurdu. Kararın 13 Haziran 2024 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğine vurgu yapılan Valilik duyurusunda, yasakları ihlal edenler hakkında cezai işlem uygulanacağı da vurgulandı.

YASAĞI UMURSAYAN YOK!

Valiliğin yasak kararının ilanına rağmen Bingöl'de gece yarısı aralıksız korna sesleriyle şehir sokaklarını dolaşan düğün konvoyları etkisini sürdürmeye devam ediyor. Korna seslerinin yanı sıra araç camına çıkanların bağırma sesleri de bir diğer rahatsız edici husus olarak öne çıkıyor.

Getirilen yasağın uygulanması ve denetimlerin başlatılması çağrısında bulunan vatandaşlar; “Başkasını rahatsız ederek mutlu olunan bir geleneği kabul edemeyiz. Gecenin bir yarısı korna sesleriyle, araçtan sarkıtılarak bağırmaktan nasıl bir haz alınıyor? Bu eğlence değil, cehalet ve barbarlıktır. Düğün salonunda oynayıp eğleniyorlar yetmiyor mu? Hastası var, yaşlısı var, sabah erken işe gideni var. Bu insanları rahatsız etmeye ne hakları var? Valilik ya bu yasak kararını almayacak, aldıysa da uygulayacak. Şu anda görünen o ki, devletin getirdiği yasak kararı değil bireylerin keyfi ağır basıyor” sözleriyle eleştirilerini paylaşıp denetim çağrısında bulundular.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.07.2024
16:47
BİNGÖL`DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
BİNGÖL'DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
Bingöl'de madde bağımlısı olduğu belirtilen Emircan Z. adlı şahıs, dehşet saçtı. Önüne gelene sataşıp bıçakla saldıran şahıs, 9 kişiyi yaraladı. 2 kişi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
24.07.2024
14:11
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
Bingöl'ün Yenişehir Mahallesi'nde bir grup tarafından gerçekleştirilen bıçakla saldırıda 10 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
22.07.2024
14:38
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
Genç İlçesi Kültür Mahallesi'nde kapağı açık haldeki elektrik panosu tehlike saçarken, Tedaş yetkililerinin önlem almaması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor.
22.07.2024
14:03
GENÇ, KAVRULACAK!
GENÇ, KAVRULACAK!
Genç ilçesinde hafta içi itibari ile sıcaklıklar artacak, termometreler 42 dereceyi gösterecek. Uzmanlar, kavurucu sıcaklar için dikkatli olunması tavsiyesinde bulunuyor.
22.07.2024
12:49
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
Genç Belediyesi tarafındanMillet bahçesinde açılan Millet Kafesi, özellikle aileler tarafından yoğun ilgi görüyor.
22.07.2024
11:14
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
İlçelere hizmet veren garajın satılması yeni yapılan ilçe garajının ise şehir merkezine uzak olması ve ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle seyyar olarak sokak aralarında hizmet veren Genç - Bingöl minibüsçüleri, hem kendilerinin hem de vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın