25 Haziran 2024 Salı

BİNGÖL'DE ÖNCE SICAK SONRA YAĞMUR

Perşembe ve cuma günü hava sıcaklığının yoğun etki göstereceği Bingöl'de, Cumartesi'den itibaren yaklaşık 10 gün süreyle havanın açık ancak saatlik sağanak etkisi görüleceği de belirtildi.

05 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA 17:58
0
504
0
AA aa
BİNGÖL`DE ÖNCE SICAK SONRA YAĞMUR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Haziran Çarşamba gününe ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Bugün Bingöl'de 30 derece dolaylarında etki gösteren hava sıcaklığı, 06 Haziran 2024 Perşembe günü daha artacak. Özellikle saat 12:00-15.00 arasında 35 dereceyi bulacak hava sıcaklığı nedeniyle güneşin direk ışınlarına maruz kalınmaması tavsiyesinde bulunuldu.

YAŞLI VE HASTALARA UYARI!

Hava sıcaklıklarının, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre; yurdun genelinde bugünden itibaren hava sıcaklıklarında artış beklendiği kaydedilirken; “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi, bazı illerimizde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olması öngörülüyor. Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını diliyoruz” açıklaması yapıldı.

AMAN DİKKAT: FELÇ RİSKİ ARTIYOR

Son yıllarda yazın gece sıcaklığının, gündüz sıcaklığından daha hızlı arttığı ve gece ısısına maruz kalmanın kalp sağlığını tehdit ettiği, felç geçirme riskini artırdığı bildirildi.

Bunun, küresel ısınma arttıkça dünya çapında bir sağlık sorunu olarak ortaya çıktığı belirtildi.

ORMAN YANGINLARINA DİKKAT!

Sıcakların artmasıyla olası bir orman yangınına karşı da duyarlı olunması çağrısında bulunulurken, “Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyoruz” vurgusu da yapıldı.

BİNGÖL'DE BAYRAMA KADAR SAĞANAK UYARISI

Perşembe ve cuma günü hava sıcaklığının yoğun etki göstereceği Bingöl'de, Cumartesi'den itibaren yaklaşık 10 gün süreyle havanın açık ancak saatlik sağanak etkisi görüleceği de belirtildi. Bayramın ikinci gününden itibaren ise yakıcı sıcaklığın başlayacağı ve artarak devam edeceği görüldü.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.06.2024
11:31
BİNGÖL` DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
BİNGÖL' DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
Covid-19 nedeniyle KBRN biriminin kapatıldığını belirten Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, '3 yıldan bu yana kapalı olan önemli bir birimimizi tekrardan faaliyete aldık. Bu ve buna benzer özellikli birimleri hastanemize kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
25.06.2024
11:02
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
Bektaş'ın yeni görevi, özellikle İstanbul'daki Bingöllüler tarafından memnuniyetle karşılandı.
25.06.2024
10:48
BİNGÖL`DE SU KAYNAGI  ÇOK AMA ....
BİNGÖL'DE SU KAYNAGI ÇOK AMA ....
Bölgede tarım alanı (dekar) başına düşen kullanılabilir su potansiyelinin en yüksek ilinin Bingöl olduğu vurgulanan DAP raporunda, kaynakların etkin bir şekilde kullanılamamasının üç temel sebebi ise şöyle sıralandı;
25.06.2024
10:36
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU  İMKANI
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU İMKANI
Bir günlük ek başvuru olanağı sunulduğunu duyuran AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, depremden dolayı daha önce hak sahipliğine başvurmamış olan afetzedeler bu ek sürede hak sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini bildirdi.
24.06.2024
21:47
BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU
BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU
Hemşehrimiz Hakan Bozkurt, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.
23.06.2024
11:25
BİNGÖL`DE KANUN DEĞİL BİREYİN KEYFİ AGIR BASIYOR
BİNGÖL'DE KANUN DEĞİL BİREYİN KEYFİ AGIR BASIYOR
Gece yarısı korna sesiyle memleketi ayağa kaldıran düğün konvoyları yasaklandı ancak yasağa uyan yok!
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın