04 Haziran 2023 Pazar

BİNGÖL'ÜN GELECEĞİNİ TAYİN EDECEĞİZ

AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Vahdettin Ağın, yetki verilmesi durumunda, kurumlar, STK'lar, gönüllü hareketler, gençlerimiz ve özellikle teşkilatlarımız ile birlikte hareket edip, Bingöl'ün geleceğini inşa edeceklerini söyledi.

18 MART 2023 CUMARTESİ 11:07
2
1383
0
AA aa
BİNGÖL`ÜN GELECEĞİNİ TAYİN EDECEĞİZ

Bingöl'ün tanınan ve sevilen genç iş insanlarından Vahdettin Ağın,  14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Bingöl'den Aday Adaylığı müracaatını yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar'a takdim eden Ağın, ortak paydalarla hareket ederek, kentin geleceğini tayin edeceklerini söyledi.
“BİNGÖL DEMOKRASİ VE HOŞGÖRÜNÜN KENTİDİR”
Bingöl'ü ‘demokrasi ve hoşgörünün kenti' olarak değerlendiren Ağın: “Bingöl, Âlimlerin ve gönül insanlarının kentidir. Coğrafi konumu ve değerleriyle önem arz eden bu şehirde aday adayı olmak benim için bir şereftir. Muhtar bile olamaz dedikleri, mazlumların devamlı olarak yanında duran İslam coğrafyasının lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmuş olduğu, Ak Parti'den aday adayı olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
“İSTİŞARE BİZİM ŞİARIMIZDIR”
Teşkilattan yetişen biri olarak İstişareyi şiar edindiğini kaydeden Ağın, danışarak paylaşarak birlikte hareket ederek, Bingöl'ün geleceğini tayin edeceklerini kaydetti.
Ağın, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: “Her şeyi ben bilirim kararları ben takdir ederim gibi tutumlar anlayışlar eski Türkiye'nin siyasi hastalıklarıdır. İstişare bizim şiarımızdır. Danışarak paylaşarak birlikte hareket ederek Bingöl'ün geleceğini tayin edeceğiz. Bu nedenle şeffaf katılımcı etkin bir takım çalışması yapacağız. Resmi kurumlar STK'lar ve gönüllü hareketlerle birlikte bir erdemler hareketi oluşturacağız. Milletin vekili sadece meclis vekili değildir. Milletine hizmet için her fırsatı değerlendiren de milletin vekilidir. Bu nedenle hizmet eden herkesi kucaklayan Bingöl'e katkı koyan herkesi gönüllü milletvekili bilen bir anlayışla hareket edeceğim. Bingöl'ün insan gücü sadece Bingöl de yaşayanlar değil, Türkiye ve dünyadaki her Bingöllünün envanterini tutarak onların birikimlerinden deneyimlerinden projelerinden ve her türlü katkılarından faydalanacağız.”
VAHDETTİN AĞIN KİMDİR?
02.02.1981'de Bingöl İli Genç İlçesi Çaytepe Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Çaytepe'de, liseyi yatılı olarak Bingöl Lisesi'nde okudu.
2003 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Programlar Bölümünü, 2006 yılında Fırat Üniversitesi İdari ve İktisadi Programlar Bölümünü, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2019 yılında Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.
Ağın, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER: SİNAN ATAN

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın