25 Haziran 2024 Salı

TRAFİK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

İl Trafik Komisyonu Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta başkanlığında toplandı. Alt komisyon kurulması kararının alındığı toplantıda, aktarılan görüşlerin bu komisyon tarafından tespiti ve üretilen çözümlerinin İl Trafik Komisyonuna sunması ve bu doğrultuda kesin kararın alınması kararlaştırıldı.

24 MAYIS 2024 CUMA 18:21
0
627
0
AA aa
TRAFİK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Bingöl İl Trafik Komisyonu Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Usta başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, kurum müdürleri, komisyon üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

VALİ USTA: “ÇÖZÜM GELİŞTİRECEĞİZ”

Yaptığı açış konuşmasında Bingöl'ün trafik konusunda daha yaşanabilir bir şehir haline getirilebilmesini amaçladıklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Usta, “İlimizdeki trafik sorunlarına kalıcı ve etkin çözümler üretebilmek amacıyla bugün geniş katılımlı bir toplantı yapıyoruz. Farklı kesimlerden, farklı bölgeler için gelen talepleri ve gündem maddelerini ilgi aktörlerle birlikte ele alarak değerlendirecek ve çözümler geliştireceğiz.” dedi.

Toplantının ilk bölümünde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunum eşliğinde ilin trafik sorunları ele alınarak değerlendirildi.

Toplantının ikinci bölümünde ise vatandaşlardan ve kurumlardan gelen dilekçe ve yazılarda belirtilen talepler ile gündemde yer alan konular görüşüldü.

KURULAN ALT KOMİSYON HANGİ KONULARI İNCELEYECEK? 

Toplantıda, park nedeniyle trafiğin sıkıştığı noktaların belirlenmesi, bazı alanlarda çift yönlü parkın yasaklanarak tek yönlü parka dönüştürülmesi, , trafik akışını riske sokacak alanlardaki ATM'lerin kaldırılması, ihtiyaç olunan yerlerdeki yaya geçitlerinin yapılması, trafik sinyalizasyon sistemi ihtiyacı olan bölgeler için bu ihtiyacın karşılanması, bazı alanlarda yaya trafiğini rahatlatacak şekilde kaldırımların genişletilmesi, toplu taşıma araçlarıyla ilgili sorunların tespiti,  ticari taksi şoförleriyle ilgili yaş sınırlaması ve birden fazla yolcu alınmasının önlenmesi, yek yönlü trafik akışı olan yerlerde bunları belirten levhaların konulması ve benzeri birçok konuda görüş ve önerilerin paylaşıldığı toplantıda aktarılan görüşlerin incelenmesi, araştırılması ve ilgili kurumlar nezdindeki sorumluluklara dair gerekli adımların atılması hususunda kurulan alt komisyonun görevlendirilmesi sağlandı.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın