04 Haziran 2023 Pazar

BİNLER, TÜRKKAN'I PROTESTO ETTİ

Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) tarafından şehide saygı mitingi düzenlendi. Genç Caddesi Dörtyol Meydanında düzenlenen mitingi binlerce kişi katılarak Türkkan protesto edildi.

07 KASIM 2021 PAZAR 13:20
0
2124
0
AA aa
BİNLER, TÜRKKAN`I PROTESTO ETTİ

Bingöl'de Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) tarafından şehide saygı mitingi düzenlendi. Binlerce vatandaşın ellerinde Türk bayraklarıyla katıldığı şehide saygı mitinge Lütfü Türkkan protesto edildi.

Dörtyol meydanında düzenlenen mitingde konuşan Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan,  “İki gün önce ilimizde İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan şehidimizin abisine karşı ağza alınmayacak mesnetsiz, seviyesiz ve ahlaksızca söylemlerde bulunarak, şehit ailemize hakaret etmiştir. Biz bugün burada Bingöl halkı olarak Bingöl'deki şehit ailemizin nezdinde bütün şehit ailelerimize ve gazilerimize sahip çıkmak, bu ahlaksızca söylemlere karşı tepkimizi ifade etmek ve kınamak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Görevi, makamı, mevkisi ne olursa olsun hiç kimse şehit ailelerimize eve Gazilerimize hakaret etme hakkına sahip değildir. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin emanetleridir. Biz bu emanetlere gözümüz gibi bakar ve koruruz. Şehit ailemize terbiyesizce söylemlerde bulunan Lütfü Türkkan'ı Bingöl'den bir kez daha kınıyoruz ve lanetliyoruz” dedi.

SÖZEN:İYİ PARTİDEN BEKLENTİMİZ DERHAL MECLİSTEKİ BÜTÜN GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİRİLMESİDİR”

Mitingde konuşan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, “Değerli cesur Bingöl halkı. Biz şehit aileleri siyasi malzeme değiliz. Kimse bizi siyasetin içine de çekmeye kalkmasın. Tahir kardeşimiz bütün siyasi partilerin olduğu gibi İYİ Parti de o gün Bingöl'e gelerek her siyasi parti gibi siyasi propaganda yaparken geçmişte Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yapacağız söylemlerinden dolayı Siirt'te gidip bir HDP'linin burası Kürdistan'dır söylemlerine tepki göstermek için Tahir Kardeşimiz bir seçmen olarak bir vatandaş olarak kendilerine tepki göstermiştir. Bırakın bir şehit ailesini biz Bingöllüler olarak birinin anamıza bacımıza küfür etmesine razı olur muyuz? Lütfü Türkan yatsın kalksın dua etsin bu olay geç duyuldu. Yoksa Bingöl'den sağ çıkmazdı. Yoksa Bingöl halkı ona gereken cevabı verirdi. Biz Bingöl halkı 90'lı yıllardan beri teröre teröristlere ve onların siyasi uzantılarına boyun eğmedik. Bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz. Lütfü Türkan'dan beklentimiz derhal Bingöl'e dönüp annesinin elini ayağını öpüp ondan özür dilemesini beklerken önce yalancılıktan tiyatro çevirdi. Önce dedi ki ben küfür etmedim. Yalan attı. Sonra yaşlan kameralara yansıyınca bu defa yalancılıktan özür diledi. Kimden özür diledi biliyor musunuz? Ne şehit ailemizden diledi ne de cesur Bingöl halkından özür diledi. Gitti kendi genel başkanından özür diledi. Biz senin bu özrünü bu ettiğin küfürleri milyonca defa iade ediyoruz. Bingöl'den sana milyonca defa lanet ediyoruz. Bizim İYİ Partiden beklentimiz derhal meclisteki bütün görevlerinden istifa ettirilmesidir. Şehitler bizim kutsalımızdır. Bakın Bingöl'den demokratik bir şekilde sesleniyoruz. Bundan sonra Türkiye'nin hiçbir iline gidip rahat gezemeyecek, siyasi propaganda yapamayacaksın. Nereye gitsen karşında şehit ailelilerimiz karşınızda olacak, gazilerimiz olacak, vatansever kardeşlerimiz olacaktır” şeklinde konuştu.

Miting, Kur'an tilaveti ve duanın ardından sona erdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın