25 Temmuz 2024 Perşembe

BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU

Hemşehrimiz Hakan Bozkurt, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

24 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ 21:47
2
843
0
AA aa
BOZKURT, DAİRE BAŞKANI OLDU

2018 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Bingöl'lü hemşerimiz Hakan Bozkurt, yapılan atama ile Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

HAKAN BOZKURT KİMDİR?

1979 yılında Bingöl/Merkez'de doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini Bingöl'de tamamladıktan sonra 1998 yılında başladığı Hukuk Fakültesi eğitimini 2002 yılında tamamlayarak mezun oldu.

2001 yılında Sağlık Bakanlığı kadrolarına atanmış olup, 2005 yılında Personel Genel Müdürlüğünde raportör hukukçu olarak görev yaptıktan sonra, 2009 yılında Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev almış, 2012 yılında Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun kuruluş sürecinde görev alarak Kurum Hukuk Müşaviri görevini yürütmüştür. Bu süreçte birinci basamak sağlık hizmetleri ile aile hekimliği mevzuat çalışmalarına ve eğitimlerine katkı sağlamış, 2018 yılında Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Hukuk Müşaviri kadrosu ile atanmıştır. Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Koordinatör Hukuk Müşaviri olarak; mevzuat çalışmaları, hukuki görüş süreçleri ve muhakemat iş ve işlemlerini yürütmüştür.

İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Sağlık Hukuku, Sigorta Hukuku, Bankacılık/Finans hukuku alanlarında Uzman Arabuluculuk eğitimi alarak Uzman Arabulucu oldu.

Bozkurt, son olarak Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanmış olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

HABER: SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.07.2024
16:47
BİNGÖL`DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
BİNGÖL'DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
Bingöl'de madde bağımlısı olduğu belirtilen Emircan Z. adlı şahıs, dehşet saçtı. Önüne gelene sataşıp bıçakla saldıran şahıs, 9 kişiyi yaraladı. 2 kişi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
24.07.2024
14:11
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
Bingöl'ün Yenişehir Mahallesi'nde bir grup tarafından gerçekleştirilen bıçakla saldırıda 10 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
22.07.2024
14:38
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
Genç İlçesi Kültür Mahallesi'nde kapağı açık haldeki elektrik panosu tehlike saçarken, Tedaş yetkililerinin önlem almaması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor.
22.07.2024
14:03
GENÇ, KAVRULACAK!
GENÇ, KAVRULACAK!
Genç ilçesinde hafta içi itibari ile sıcaklıklar artacak, termometreler 42 dereceyi gösterecek. Uzmanlar, kavurucu sıcaklar için dikkatli olunması tavsiyesinde bulunuyor.
22.07.2024
12:49
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
Genç Belediyesi tarafındanMillet bahçesinde açılan Millet Kafesi, özellikle aileler tarafından yoğun ilgi görüyor.
22.07.2024
11:14
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
İlçelere hizmet veren garajın satılması yeni yapılan ilçe garajının ise şehir merkezine uzak olması ve ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle seyyar olarak sokak aralarında hizmet veren Genç - Bingöl minibüsçüleri, hem kendilerinin hem de vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın