25 Haziran 2024 Salı

ÇANAKKALE ZAFERİ TÖRENLERLE KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümü Genç'te düzenlenen törenlerle kutlandı.

18 MART 2023 CUMARTESİ 10:15
1
815
0
AA aa
ÇANAKKALE ZAFERİ TÖRENLERLE KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Genç ilçesinde kutlandı. Hükümet Konağı'nda bulunan Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başlayan tören, Genç Şehit Akdere Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan etkinliklerle devam etti. 

İlk tören Genç Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Törene Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Deniz Işılar, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Gün,
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Soysal, kurum amirleri, öğretmenler ile öğrenciler, Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Tören, Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerin aziz hatıraları için bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi.

Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü kutlamalarına için ikinci Program, Genç Şehit Akdere Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan etkinliklerle devam etti. Anma etkinliği, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okuması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Milli Egitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, günün anlam ve önemini anlatan konuşma, Son Yoklama isimli tiyatro gösterisi, oratoryo gösterisi, Çanakkale Zaferi ile ilgili sinevizyon sunumu, öğrencilerin şiir okumaları ve ödüller verilerek  ardından sona erdi.

HABER: SİNAN ATAN

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın