ÇARŞI PAZARDA RAMAZAN BEREKETİ

On bir ayın sultanı Ramazan ayının ve bayramın yaklaşması ile birlikte Genç İlçesinde çarşı pazara canlılık geldi. Büyük marketler başta olmak üzere tüm esnafta alışveriş bereketi yaşanıyor.

22 NİSAN 2022 CUMA 16:38
1
665
0
AA aa
ÇARŞI PAZARDA RAMAZAN BEREKETİ

Son dönemlerde durgunluk yaşayan Genç esnafı, Ramazan ayı ile birlikte umutlandı. Gündüz saatlerinde sessizliğin hâkim olduğu ilçe merkezi, iftar sonrası yerini yoğunluk ve canlılığa bırakıyor. Sahur vaktine kadar devam eden canlılık, özellikle esnafın yüzünü güldürüyor.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE İZDİHAM

Ramazan ayının bereketi tüm esnafları sevindirirken, en büyük yoğunluk alışveriş merkezlerinde yaşanıyor. AVM'ler ihtiyaçlara cevap vermek için yoğun bir performans sergilerken, yer yer yaşanan izdiham nedeniyle birçok kişi alışverişlerini ertelemek zorunda kalıyor. 

ÇAY BAHÇELERİ VE KAHVELER DOLDU TAŞTI

Akşam saatlerinde yoğunluğun yaşandığı mekânların başında çay bahçeleri ve kahvehaneler oldu. İftar sonrası park ile kahvehanelere akın edenler dostlarıyla sohbet edip sahurun yaklaşmasını beklerken, birçok mekânda oturacak yer bulmanın güç olması dikkatlerden kaçmadı. Gündüz çalışmamalarına rağmen akşam yoğunluğuyla açığı kapattıklarını aktaran kahvehaneciler: “Yoğunluk sahur vaktine kadar devam ediyor. Ramazan bereketi yaşanıyor. Çay yetiştirmede zorlanıyoruz. Akşam bu bereket yaşanmazsa işletmenin kirası da, elamanların maaşı da çıkmaz. Çok şükür günlerimiz bereketli geçiyor” diye konuştu.

TATLICILAR VE ÇİĞ KÖFTECİLERDE YOĞUNLUK

Ramazan'ın vazgeçilmez lezzeti tatlıcılarda da satış patlaması yaşıyor. Halka ve tulumba tatlısı satışları artarken, künefe ve dondurma satışlarında da önemli bir artış olduğu gözlemlendi. Öte yandan çiğköfte satışlarındaki artış da göze çarpıyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın