ÇAYIN TADI KAÇTI!

Genç ilçesinde ekmek ve lahmacun zammının ardından bir zamda çaya geldi. İlçenin ana besin maddelerinin başında gelen çaya 50 kuruş daha zam yapıldı ve çayın fiyatı 1 TL'den 1.5 TL'ye yükseldi.

12 KASIM 2021 CUMA 10:49
0
289
0
AA aa
ÇAYIN TADI KAÇTI!

Genç'te geçtiğimiz haftalarda bazı gıda ürünlerine zam yapılmış buda vatandaşın tepkisini çekmişti. Esnaflar, yapılan zammı keyfi olarak yapmadıklarını malzeme fiyatlarının çok yükseldiğini ifade ederek zam kararı aldıklarını belirtirken, vatandaşlar ise yapılan zamlarla birlikte alım güçlerinin düştüğünü bunun da kendilerini çok zor durumda bıraktığını ifade etti.

"ZAMLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR"

Ekmek, lahmacun, simit derken bir zamda çaya geldi. İlçe genelinde birçok kahvehane ve çay ocağında çay fiyatı 1 TL'den 1.5 TL'ye yükseldi. Konu ile ilgili konuşan bazı kahvehane sahipleri “İlçede çayın tarife fiyatı normalde 1 TL idi, ancak şeker, çay ve tüpe yapılan zamların ardından 1 TL bizi hiçbir şekilde kurtarmıyordu ve bizde kira, personel ve diğer giderleri çıkarmak adına 50 kuruş zam kararı aldık ve çayı bundan böyle 1.5 TL'ye satacağız"

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın