22 Mart 2023 Çarşamba

DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI

Bingöl'de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ndeki gönüllü kadınlar, deprem bölgelerine gönderilmek üzere günde 100 adet battaniye üretimi yapmaya başladı.

08 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA 11:36
0
698
0
AA aa
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'den de 10 ili vuran deprem felaketinin yaralarının sarılması için çalışmalar devam ediyor. Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Halk Eğitim Merkezi'ndeki gönüllü onlarca kurs hocası, depremzedeler için battaniye üretimine başladı. 
Günde 100 adet üretimi yapılacak olan battaniyeler valilik, belediye veya AFAD koordinesinde deprem bölgelerine gönderilecek. 
Bingöl'de milli seferberlik başlattıklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, temel ihtiyaçların da karşılanmaya devam edeceğini vurguladı. 
Yücel, “Bakanlığımızın ve valiliğimizin talimatları doğrultusunda deprem olduktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak harekete geçtik. Halk Eğitimde özellikle giyim konusunda, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik battaniye üretimi yapıyoruz şuan. Sadece battaniye üretimi değil, bunun yanında çocuk giyimleri ve temel ihtiyaçlarımız, çalışmalarımız devam ediyor. Burada günlük olarak 100 battaniye üretimi yapılıyor imkanlar ölçüsünde. Ne kadar gücümüz yeterse o kadar üretim yapacağız. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milli seferberlik başlatmış bulunuyoruz” dedi

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
21.03.2023
17:48
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
Genç ilçesinde kamu kurumları ve STK'ların işbirliği ile depremzede vatandaşlara destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.
21.03.2023
15:32
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tügen; 'Şikâyetle kaderine küsenlerden değil, her şeyden aziz insan kalbini kırmayan, yormayan, incitmeyen, kul hakkına girmeyen, her zaman içinizde, aranızda, her zaman yanınızda bir evladınız olacağım'
21.03.2023
14:32
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıklayan Emin Varan, Bingöl yaklaşımını önceleyerek, ilimizin gelişim ve kalkınmasına katkı sağlamak temel amacım olacaktır.
20.03.2023
17:41
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
Genç Belediyesi, şirket bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde yüzde 60 oranında zam yaptı. Başkan Dirik; 'Emeği ve alın teriyle çalışan tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun
20.03.2023
17:04
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL`Ü KUCAKLAYACAĞIZ
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL'Ü KUCAKLAYACAĞIZ
14 Mayıs 2023 seçimleri için son dakika istifasıyla Bingöl'de heyecan yaratan SGK Daire Başkanı Yakup Süngü, bugün yoğun bir katılımla AK Parti Bingöl İl Başkanlığına Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulundu. Süngü; 'Bölgecilik değil, Bingöl'ü bir bütün ve kardeş olarak düşünmek suretiyle elimizdeki tüm imkânları tüm Bingöl halkına sunmuş olacağız' dedi.
20.03.2023
09:35
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın annesi Saadet Yılmaz (83), Ankara'da vefat etti, memleketi Bingöl'de defnedildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın