06 Aralık 2022 Salı

DİRİK: HEDEF 2023

Altyapısı önemli ölçüde tamamlanan ve yol çalışmalarıyla şantiyeye dönen ilçede hedef, sorunsuz bir Genç inşa etmek. Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik Hedefimiz 2023 sonuna kadar altyapı üstyapı ve yol sorunlarını tümüyle çözmek. Allah'ın izniyle bunu başaracağız dedi.

03 EKİM 2022 PAZARTESİ 16:12
0
776
0
AA aa
DİRİK: HEDEF 2023

Genç ilçesinin kronikleşen sorunlarından biri olan altyapı geçtiğimiz aylarda tamamen çözüme kavuşurken, Belediye olarak başlatılan üstyapı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Sorunların tamamen ortadan kalktığı bir Genç inşa etmek ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Başkan Dirik, “Hedefimiz 2023 sonuna kadar altyapı, üstyapı ve yol sorunlarını tümüyle çözmek. Allah'ın izniyle bunu başaracağız”

GENÇ, ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

Çalışmaların aralıksız yürütüldüğü ve Başkan Dirik'in de sürekli yakından takip ettiği üstyapı çalışmalarında hedefin 2023 yılının Eylül ayına kadar tamamen bitirilmesi. 192 Bin metrekare kilitli parke taşın mahalle aralarında döşenme işlemleri devam ederken, 3,5 kilometrelik bütümlü sıcak asfalt çalışmaları da başlatıldı. Her mahallede hummalı bir çalışma yürütülürken vatandaşlardan istenilen tek şey ise çalışmalarda verilen rahatsızlığa biraz daha sabırlı olmaları.

SORUNSUZ BİR GENÇ İNŞA ETMEK İSTİYORUZ

Şu anda Genç ilçesinin geleceğini planladıklarını ve vatandaşlardan çalışmalardan dolayı biraz daha sabır ve sağduyu beklediklerini ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Altyapı çalışmalarımızı tamamladık ve üstyapı çalışmaları hummalı bir şekilde yürütüyoruz. Şu anda 4 ayrı ekiple bir yandan kilitli parke bir yandan ise sıcak asfalt işini beraber yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın en büyük isteği olan yol sorununu bu 2023 yılının Eylül-Ekim ayı sonlarında inşallah bitirmiş olacağız. Toplamda ilçe genelinde mahalle aralarında 23 kilometre kilitli parke kaplaması ana arterlerde ise 3-5 kilometre sıcak asfalt çalışması yapacağız. Allah izin verirse Genç'i yeniden inşa etmiş olacağız ve ilçemizde yol sorunu diye bir sorun kalmayacaktır” diye konuştu.

haber:sinan atan

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın