03 Ekim 2022 Pazartesi

FOTOSAFARİ YARIŞMASI SONA ERDİ

Bingöl'de çok sayıda fotoğraf sanatçısının katıldığı 2. İlkbahar Fotosafari Yarışması sona erdi. Almanya, İran ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden toplamda 145 fotoğraf sanatçısının katıldığı yarışmada çekilen fotoğraflar kentin güzelliklerini ortaya çıkardı.

30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 08:47
0
798
0
AA aa
FOTOSAFARİ YARIŞMASI SONA ERDİ

Bingöl'de 26- 29 Mayıs tarihleri arasında valilik, belediye, Fırat Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği tarafından düzenlenen “2. İlkbahar Fotosafari Yarışması” sona erdi.

Fotosafari yarışmasına Almanya, İran ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden toplamda 145 fotoğraf sanatçısı katıldı.

Yarışma için başvurularını yapan profesyonel ve amatör fotoğrafçılara, kentin çeşitli noktalardaki doğal güzellikleriyle ilgili bilgi verildi.

Yaklaşık 4 gün süren yarışma sona ererken, dereceye girecek fotoğraflar da jüriler tarafından seçilecek.

Fotosafari yarışması hakkında bilgi veren Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği Başkanı Kenan Nihat Elçi, birçok fotoğraf tutkunun kentte geldiğini söyledi.

Elçi, “Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla 2'inci Fotosafari'yi tamamlamış bulunmaktayız. Katılımcı arkadaşlar çektikleri fotoğrafları teslim ediyorlar ve vedalaşıyoruz burada kendileriyle. Genel olarak oldukça güzel geçti, katılım da güzeldi. İnsanlar Bingöl'ün kış şartlarına, doğanın güzelliklerine tanıklık etmişlerdi. Bir de ilkbahar tanıklık etmek istediler. Bu vesileyle de bizler için güzel oldu, anlamlı bir fotosafari oldu. Birçok insanı tanıdık, onlar burayı tanıdılar. Fotoğrafladılar, güzel belgeler oluşturdular. Bundan sonrası da jürilerimizin değerlendirmelerine kaldı. Jürimiz toplanacak ve birkaç güne değerlendirmelerin sonuçlarını açıklayacak. 10 araçla Bingöl'ün tüm ilçelerine, köylerine ulaşabilecek şekilde araç düzenlemesini yaptık. 145 fotoğrafçı katıldı, bunların içinden 2 Almanyalı ve 1 de İranlı var ama Türkiye'nin farklı illerinden katılım oldu, çok da anlamlı oldu. Umarım bir sonraki yıllarda da bunun devamı gelecektir diye düşünüyorum” dedi.

Giresun'dan yarışma için gelen Engin Ayyıldız, “Fotosafariye Giresun'dan katılıyorum. Daha önce kış oldu onu kaçırmıştım, denk gelmemişti zamanımız. Bu sefer arkadaşımla katılmaya karar verdik. Bölgeye çok yabancıydım ama Bingöl'ü hep görmek istiyordum. Yaşam olarak beni cezbediyordu, insanlarının güzelliğini de duyuyorduk. Bölgeyi bilmediğimiz halde çok yardımcı oldu herkes, fotoğrafla ilgilendiğimizi söyledik, onlar da sağolsun hep destek oldular. Bölgeye hakim olmamamıza rağmen çok rahatlıkla gezdik her yeri. Şimdi daha hakimim diyebilirim. İnşallah yine olursa daha istekli geleceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bingöl doğasını sevdiğini söyleyen Zeynel Abidin Öztürk ise, “Fotosafari etkinliğine Bayburt'tan katılım sağladım. Bingöl fotoğraf ve video açısından oldukça bakir bir yer. Daha önce sadece içinden geçtiğimiz bir yeri, 2-3 gün boyunca tecrübe etme fırsatımız oldu. Gittiğimiz her bölgede insanların misafirperverlikleriyle karşılaştık. Bingöl bizim için güzel bir etkinlik olmuş oldu” dedi.

Haber : Veysel SÖNMEZ 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
01.10.2022
09:17
TAVUK, VAZO DESENLİ YUMURTA VERDİ
TAVUK, VAZO DESENLİ YUMURTA VERDİ
Bahçede besledikleri tavukların yumurtalarını toplayan kız, yumurtaları yıkarken birinin üzerinde vazo deseni olduğunu fark etti. Yumurtayı yıkamasına rağmen desen çıkmayınca, şaşırıp kaldı
30.09.2022
19:00
YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR!
YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR!
Mahmut Ayas, Üyelerimizin teveccühü ile tekrar göreve gelirsek söylediklerimizin takip edilmesi ve bizden hesap sorulmasını sizlerden rica ediyorum.
30.09.2022
17:32
ÇEKTİKLERİ ÇİLE SON BULDU
ÇEKTİKLERİ ÇİLE SON BULDU
Hanlar bölgesi olarak bilinen yolda uzun yıllardır yaşanan yol sorunu Genç Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Üreticiler, Başkan Mehmet Zeki Dirike ilettikleri sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı teşekkür etti
30.09.2022
14:42
YENİ MURATSPOR DAN TRANSFER ŞOV
YENİ MURATSPOR DAN TRANSFER ŞOV
Bir zamanların efsane kadrosunda bulunan futbolcular tarafından kurulan Yeni Genç Muratspor ilk kez katıldığı Amatör ligde şampiyonluk ipini göğüslemek için transferde adeta şov yaptı ve 12 futbolcuyu renklerine bağladı.
29.09.2022
13:46
YAYALAR İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
YAYALAR İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
Genç ilçesinde Yayalara Öncelik Duruşu Hayata Saygı Duruşu uygulamasıyla okul önlerindeki yaya şeritleri kırmızıya boyandı. Durdurulan araç sürücülerine yaya önceliğine ilişkin bilgiler aktarıldı
28.09.2022
14:45
REKLAM ALANLARI KİRAYA VERİLECEK
REKLAM ALANLARI KİRAYA VERİLECEK
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mülkiyeti, 845 adet raket tipi reklam uygulamalarının 3 yıl süre ile işletmeye verilmesi işi ihale edilecek.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın