GELECEĞE NEFES OLDULAR!

Genç İlçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.

11 KASIM 2021 PERŞEMBE 15:22
0
266
0
AA aa
GELECEĞE NEFES OLDULAR!

Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleşen “Geleceğe Nefes” etkinliği kapsamında Doğanca Köyü mevkiinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. 
Etkinliğe Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 7 dönümlük alanda 5 bin fidan dikimi yapılırken, Bingöl kent genelinde ise 40 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Gençlerle birlikte geleceğe nefes olmaya devam ettiklerini belirten Orman İşletme İl Müdürü İbrahim Börü, “Bugün ilimizde 40 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Gençlerimizle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz. Diktiğimiz fidanlar toprağa can verecek. Son dönemlerde çıkan yangınlardan sonra yaptığımız bu ağaçlandırma faaliyetleri ormanlarımızın önemini biraz daha bize gösterdi. İnşallah geleceğe nefes olmaya devam edeceğiz” dedi. 
Arkadaşlarıyla birlikte fiden dikimi yapan öğrencilerden Furkan Tuğrul, “Fidan dikme etkinliğine geldik. Arkadaşlarımızla beraber kendi ellerimizle fidanlar diktik. Ve onlara can suyu verdik. Umarım büyürler, çok güzel ağaçlar haline gelirler” şeklinde konuştu. 
Elleriyle fidan dikimi yaptığı söyleyen 8 yaşındaki Zelal Su Varolgüneş ise “Geleceğe nefes olmak için fidan diktim, çok mutluyum. Ellerim su verdim, fidan diktim. Babam geldim ve çok mutluyum” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın