09 Şubat 2023 Perşembe

GENÇ, İSLAMİ KARDEŞLİK PLATFORMU KURULDU

Genç ilçesinde aralarında çok sayıda sendika, vakıf ve derneklerlerin bulunduğu İslami Kardeşlik Platformu kuruldu.

24 ARALIK 2022 CUMARTESİ 08:45
1
666
0
AA aa
GENÇ, İSLAMİ KARDEŞLİK PLATFORMU KURULDU

Kuruluş amacının 11 madde ile açıklandığı platform ile ilgili gazetemize gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

1.Platformumuz İslam hissiyatı taşıyan STK'lardan müteşekkildir.

2.Platformumuzun aldığı tek referans Islam'dır.

3. Platformumuzun amacı özelde memleketimizde, genelde tüm dünyada Gayri İslami yapılarla mücadele etmek, ümmetin sıkıntı ve problemleri ile hemhal olmak, ümmetin ve hatta Dünya Mazlum ve Mustazaflarının yanında her daim yer almaktır.

4.İslam dininin kutsalları platformumuzun kırmızı çizgileridir. Platformumuz bu kutsiyete yönelik küstahça düzenlenen sözlü ve fiili saldırılara karşısında yer almayı her daim hedefler.

5. Platformumuz özelde memleketimizde gücü yettiğince de daha geniş ölçekte nesli sapkın güruhlardan, maneviyat düşmanı zihniyetlerden uzak tutmayı hedefler ve bu alanda mücadele eder. 6. Platformumuz, neslin İslami bir çizgide yetişmesini hedefler ve

bu doğrultuda çalışmalar düzenler.

7. Platformumuz İki cihan serverimiz Hz Muhammed Mustafa'nın işaret ettiği muhtaç ve yetimlere yardım etmeyi görev bilir. 8. Platformumuzun merkezinde İnsan vardır. Platformumuz

Insana dair her türlü zulmün ve adaletsizliğin karşısında yer alır, zulme adaletsizliğe maruz olan insanın yanında yer alır. 9. Platformumuz İslam hukukunda korunması gereken Zarurat-1

Diniyye" veya "Zarurat-1 Hamse" adı verilen beş temel esas olan; can, din, akıl, mal ve neslin korunması gerektiğine inanır ve sorumluluk alır.

10. Platformumuz, Üstad Bediüzzaman'ın asrın hastalıklarına reçete olarak sunduğu; "Bizim düşmanımız cehalet, zaruret, ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet, ittifak silahıyla cihad edeceğiz." sözünü düstur eder.

11.Platformumuz her kavmin Allah'ın yarattığı birer ayet olduğu ilkesi ile Allah'ın insanlara ve milletlere verdiği her hakkın korunup muhafaza edilmesini ve her hakkın sahibine teslim edilmesini ilke edinir.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.02.2023
14:03
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Fırın işletmeciliği yapan hayırsever iş insanları Mustafa Erdoğmuş ve ortağı Yusuf Altunhan, örnek bir davranışa imza atarak depremin ilk anından itibaren kendilerine ait 2 fırında ürettikleri 5 bin ekmeği günlük olarak deprem bölgelerine yolluyor.
08.02.2023
11:36
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
Bingöl'de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ndeki gönüllü kadınlar, deprem bölgelerine gönderilmek üzere günde 100 adet battaniye üretimi yapmaya başladı.
07.02.2023
21:09
DEVRAN`DAN YÜREK ISITAN YARDIM
DEVRAN'DAN YÜREK ISITAN YARDIM
Gençli hayırsever iş insanı Enis Devran, depremzedeler için 1 tır dolusu yaşam malzemesinin yanı sıra şirket araçlarını da deprem bölgesine yolladı.
07.02.2023
18:34
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ile hijyen malzemelerinden oluşan ilk yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.
07.02.2023
12:58
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
Bingöl'de Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde, depremzedeler için günde 15 bin ekmek üretimi yapılıyor. Üretilen ekmekler, valilik, belediye ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine yollanacak.
07.02.2023
09:11
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN   CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
Malatya'da Yaşayan 6 Kişilik Bingöllü Aileden Sağ Kurtulan Olmadı... Enkaz Altından Çıkarılan Ailenin Cenazeleri Bingöl'e Getirilecek.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın