06 Aralık 2022 Salı

GENÇ'TEN BURSA'YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Okulların ilk ara tatilini değerlendiren Genç Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden 121 öğrenciyi (şehit ve gazi yakını, yetim ve öksüz çocuklar) Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Şehirden Şehire Gönül Köprüsü projesi kapsamında, geziye gönderdi. Çocuklar ara tatil boyunca Bursa'da tarihi ve kültürel mekanları gezecek.

15 KASIM 2022 SALI 08:31
0
937
0
AA aa
GENÇ`TEN BURSA`YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Genç Kaymakamlığı ve belediyesi, 2022-2023 Eğitim yılının ilk ara tatilinde çocukları seven bir projeye dahil oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Şehirden Şehire Gönül Köprüsü” projesi kapsamında, ilçede eğitim gören 121 çocuk, uçakla Bursa'ya gönderildi. 
Proje kapsamında Bursa'ya giden 121 çocuk ve 10 görevli personel, ara tatil boyunca orada kalacak ve tarihi mekanları gezecek. 
KAYMAKAM KAPTANOĞLU: “KÜLTÜRLER ARASI ZENGİNLİĞİ GENÇLERİMİZE KAZANDIRMAYI AMAÇLIYORUZ”
Proje hakkında bilgi veren Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu; “2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Şehirden Şehire Gönül Köprüsü Projesi" ile ilçemizde yaşayan 121 öğrencimiz (şehit ve gazi yakını, yetim ve öksüz çocuklarımız) ile 10 görevli personelimiz olmak üzere toplam 131 kişilik kafileyi Bursa Gemlik Karacaali Kamp alanına götürüyoruz.  Gençlerimizin yaşadığı şehrin dışında da farklı tarihi, kültürel ve turistik mekanları gezip görmesi ve kendi şehriyle bir gönül köprüsü kurmasını önemsiyor. Bu geziyle kültürel etkileşim sağlayarak, toplumsal birlikteliği güçlendirmeyi ve farklı şehirlerin kültürler arası zenginliğini gençlerimize kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.
Proje kapsamında Bursa'ya gidecekleri için çok mutlu olduğunu ifade eden öğrencilerden Zeynep Çarkçı: “Gönül köprüsü projesi kapsamında Bursa'ya gidiyoruz. 4 günlük bir tatilimiz var ve inşallah güzel geçecek. Tarihi yerleri gezdirecekler bize ve bunun için çok mutluyum. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 
Öğrencilerden Baran Ayrı ise, “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Genç Kaymakamlığı projesi ile 4 günlük geziye gidiyoruz. Bizleri gezdirecekleri için büyüklerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın