04 Haziran 2023 Pazar

GENÇ'TEN ERDOĞAN'A REKOR DESTEK

Türkiye'nin kader seçimi olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bingöl'ün seçimi Recep Tayyip Erdoğan olurken Genç ilçesi, rekoru her zamanki gibi kimselere bırakmadı ve %79 oy oranıyla en güçlü desteği veren ilçe oldu.

19 MAYIS 2023 CUMA 19:46
6
1348
0
AA aa
GENÇ`TEN ERDOĞAN`A REKOR DESTEK

SİNAN ATAN / ÖZEL HABER

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bingöl ve ilçelerinde de vatandaşlar 14 Mayıs'ta sandık başına gitti ve seçimini yaptı. Bingöl geneli 193 Bin seçmen sandık başına giderken vatandaşların %65.08'i Recep Tayyip Erdoğan'a, %32.5'i Kemal Kılıçdaoğlu'na, %2'si Sinan Oğan'a ve %0.39'u ise Muharrem İnce'ye destek verdi.

GENÇ İLÇESİ REKORU YİNE KİMSELERE BIRAKMADI

13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Genç ilçesi, Bingöl Merkez ve 7 ilçe arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye en güçlü desteği veren ilçe oldu. 24 Bin 147 seçmenin bulunduğu Genç ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri için %78 oranında katılım olurken Recep Tayyip Erdoğan aldığı 14 Bin 240 oyla (%79) tarihi rekor kırdı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE GENÇ'E BAĞLI MAHALLE VE KÖYLERDEKİ OY ORANLARI İSE ŞÖYLE👇👇

 

SITE:
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın