GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Ölümü ile ilçeyi yasa boğan Aydın Tutkal'ın naaşı, 2018 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybeden eşinin yanına defnedildi. Defin sırasında gözyaşları ise sel oldu.

29 TEMMUZ 2022 CUMA 10:27
0
2695
0
AA aa
GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

24 Temmuz 2022 günü piknik yapmak üzere gittikleri Murat Nehri kıyısında, yine bölgede piknik yapan bir ailenin kız çocuğunun boğulma tehlikesi üzerine suya atlayan oto tamircisi Aydın Tutkal (43) ile arkadaşı Mücahit Keser (45), çocuğu kurtardılar. Mücahit Keser kıyıya çıkarken, akıntıya kapılan Aydın Tutkal ise gözden kayboldu. 

CENAZESİ SU YÜZÜNE ÇIKTI 

Günler süren arama çalışmalarında Diyarbakır AFAD ve JAK Timi ile Batman Belediyesi ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 'Su Altı Arama Kurtarma Personelinden oluşan 14 kişilik dalgıç ekibi ve Bingöl'deki ilgili kurum ve STK gönüllülerinden oluşan 160 personel ile alandaki çalışmalara katıldı. 

Tüm çabalara rağmen bulunamayan Tutkal'ın cenazesi, bugün sabah saat 05.30 sıralarında kaybolduğu yerin yaklaşık 150 metre aşağısında su yüzüne çıktı. Tutkal'ın cenazesi, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürülerek otopsi yapıldı. 

EŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ 

Daha sonra Genç İlçesi'ne getirilen Aydın Tutkal'ın cenazesi, ailesinin, yakınlarının ve dostlarının gözyaşları arasında kılınan namazın ardından defnedilmek üzere Genç merkez Yadin Mezarlığı'ndaki aile kabristanına götürüldü. Tutkal, 2018 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybeden eşinin yanına defnedildi. Taziyesi, Genç merkez Petrol Camii'nde kuruldu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın