22 Mart 2023 Çarşamba

GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK

Bingöl'de Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde, depremzedeler için günde 15 bin ekmek üretimi yapılıyor. Üretilen ekmekler, valilik, belediye ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine yollanacak.

07 ŞUBAT 2023 SALI 12:58
0
749
0
AA aa
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremde, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya illerinde toplam 3 bin 432 vatandaşımız hayatını kaybetti, 20 bine yakın vatandaşımız da yaralandı. 
Yaşanan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Bingöl'den de afet bölgelerinde çeşitli yardımlar gönderilmeye başlandı. 
Bu yardımlardan biri de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşiyor. Merkeze bağlı Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde afet bölgesindeki depremzedeler için ekmek üretimi başladı. 
3 vardiya şeklinde çalışan ve birçoğu gönüllülerden oluşan personel, günde 15 bin roll ekmek üretip valilik, belediye veya AFAD koordinesinde deprem bölgesine göndermeye başladı. 
Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için mücadele vereceklerini belirten Bingöl Çölyak Glütensiz beslenme Derneği Başkanı Yunus Kızılboğa,“ Okulumuz Bingöl Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ekmek üretim atölyemizde ekmek üretmeye başlamıştık. Pansiyon, okul öğrencileri ve beslenme desteği için. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra hemen organize olduk ve ekmek üretimine başladık. Ekmek üretimimiz günde 3 vardiya olarak devam ediyor. Günde 15 bin ekmek üretimine geçtik. AFAD, valilik, belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü'müz ile organize olduk, deprem bölgesine ekmeklerimizi göndermekteyiz. Bu çalışma deprem boyunca devam edecektir. Bu depremin üstesinden hep beraber geleceğiz. İlimiz olarak da depremzedelerin yanında olacağız” dedi

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
21.03.2023
17:48
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
Genç ilçesinde kamu kurumları ve STK'ların işbirliği ile depremzede vatandaşlara destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.
21.03.2023
15:32
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tügen; 'Şikâyetle kaderine küsenlerden değil, her şeyden aziz insan kalbini kırmayan, yormayan, incitmeyen, kul hakkına girmeyen, her zaman içinizde, aranızda, her zaman yanınızda bir evladınız olacağım'
21.03.2023
14:32
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıklayan Emin Varan, Bingöl yaklaşımını önceleyerek, ilimizin gelişim ve kalkınmasına katkı sağlamak temel amacım olacaktır.
20.03.2023
17:41
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
Genç Belediyesi, şirket bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde yüzde 60 oranında zam yaptı. Başkan Dirik; 'Emeği ve alın teriyle çalışan tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun
20.03.2023
17:04
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL`Ü KUCAKLAYACAĞIZ
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL'Ü KUCAKLAYACAĞIZ
14 Mayıs 2023 seçimleri için son dakika istifasıyla Bingöl'de heyecan yaratan SGK Daire Başkanı Yakup Süngü, bugün yoğun bir katılımla AK Parti Bingöl İl Başkanlığına Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulundu. Süngü; 'Bölgecilik değil, Bingöl'ü bir bütün ve kardeş olarak düşünmek suretiyle elimizdeki tüm imkânları tüm Bingöl halkına sunmuş olacağız' dedi.
20.03.2023
09:35
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın annesi Saadet Yılmaz (83), Ankara'da vefat etti, memleketi Bingöl'de defnedildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın