25 Temmuz 2024 Perşembe

EK BAŞVURU İMKANI!

Bir günlük ek başvuru olanağı sunulduğunu duyuran AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, depremden dolayı daha önce hak sahipliğine başvurmamış olan afetzedeler bu ek sürede hak sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini bildirdi.

25 HAZİRAN 2024 SALI 10:36
1
586
0
AA aa
EK BAŞVURU  İMKANI!

AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, 06 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı, Bingöl'de konutları, işyerleri ve ahırları yıkık, acil yıktırılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler için hak sahipliği yapamayanlara bir günlük ek başvuru imkânı tanındığını bildirdi.

Yapılan açıklamada;

“Başkanlığımız tarafından daha önceki tarihlerde hak sahipliği başvurusu yapamayan vatandaşlarımız için 3 Temmuz 2024 tarihinde başvuru yapabilmeleri amacıyla 1 günlük ek süre verilmiştir. Konut, işyeri, ahır ve samanlık; yıkık, acil yıktırılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler hak sahibi olabileceklerdir. Afet konutu çerçevesinde YENİDEN YAPIM VE GÜÇLENDİRME KREDİSİ verileceklerin belirlenmesi amacıyla hak sahipliği işlemleri gerçekleştirilecektir. Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen afetzede vatandaşlarımızdan kendilerine devlet tarafından konut, ahır, işyeri yapılmasını isteyenlerin 3 Temmuz 2024 günü E-Devlet üzerinden veya hak sahipliği başvuru merkezlerinden (81 il) bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla resmi müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaatların tamamlanmasıyla birlikte ilgili mevzuat gereğince oluşturulacak Hak Sahipliği İnceleme Komisyonları sunulan belgeler ve kanuni hak sahibi olabilme koşullarını dikkate alarak hak sahibi kabul edilenleri ve hak sahibi kabul edilmeyenleri belirleyecektir” denildi.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.07.2024
16:47
BİNGÖL`DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
BİNGÖL'DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
Bingöl'de madde bağımlısı olduğu belirtilen Emircan Z. adlı şahıs, dehşet saçtı. Önüne gelene sataşıp bıçakla saldıran şahıs, 9 kişiyi yaraladı. 2 kişi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
24.07.2024
14:11
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
Bingöl'ün Yenişehir Mahallesi'nde bir grup tarafından gerçekleştirilen bıçakla saldırıda 10 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
22.07.2024
14:38
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
Genç İlçesi Kültür Mahallesi'nde kapağı açık haldeki elektrik panosu tehlike saçarken, Tedaş yetkililerinin önlem almaması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor.
22.07.2024
14:03
GENÇ, KAVRULACAK!
GENÇ, KAVRULACAK!
Genç ilçesinde hafta içi itibari ile sıcaklıklar artacak, termometreler 42 dereceyi gösterecek. Uzmanlar, kavurucu sıcaklar için dikkatli olunması tavsiyesinde bulunuyor.
22.07.2024
12:49
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
Genç Belediyesi tarafındanMillet bahçesinde açılan Millet Kafesi, özellikle aileler tarafından yoğun ilgi görüyor.
22.07.2024
11:14
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
İlçelere hizmet veren garajın satılması yeni yapılan ilçe garajının ise şehir merkezine uzak olması ve ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle seyyar olarak sokak aralarında hizmet veren Genç - Bingöl minibüsçüleri, hem kendilerinin hem de vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın