05 Aralık 2023 Salı

HEBA OLMASIN, ÖĞRETMENEVİ OLSUN

Genç ilçesinde 3 yıl önce milyonlarca TL harcanarak yapımı tamamlanan Genç Yatılı Okulunun 200 kişilik öğrenci yurdu, adeta kaderine terk edildi. İlçe Kamuoyu ise Milyonluk yatırımın heba edilmemesini ve öğretmenevi olarak kullanılmasını istiyor.

15 KASIM 2023 ÇARŞAMBA 12:32
0
1378
0
AA aa
HEBA OLMASIN, ÖĞRETMENEVİ OLSUN

2016 yılında Genç ilçesinde ki öğrencilerin barınma sorununu ortadan kaldırmaya yönelik Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na 200 kişilik modern yurt projesi sunulmuş ve proje bakanlıkça kabul görmüştü. 31 Ocak 2018'de 4 milyon 900 bin lira ile ihalesi gerçekleşen yurdun yapımına aynı yıl başlanılmış 2020 yılı başlarında da inşaatı tamamlanmıştı. 3 Yıldan beri tamamlanan 200 kişilik kız öğrenci yurdu, eğitimin taşımalı olması gerekçesi ile öğrenci yurdu olması fikrinden vazgeçilmiş, akabinde Genç ilçesinde açılması planlanan Huzurevi ve Sosyal Hizmet Merkezi olarak kullanılacağı ifade edilmişti. Aradan geçen 3 yıllık süre içerisinde herhangi bir gelişme sağlanamayan milyonluk yurt, adeta kaderine terk edilmiş durumda.

“İLÇE KAMUOYUNUN İSTEĞİ ÖĞRETMEN EVİ OLMASI”

Her geçen büyüyen ve gelişen ilçenin barınma sorununa 200 kişilik yurdun çözüm olacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, “Milyonluk yatırım heba edilmesin istiyoruz. Ağır hasar verilen ve yakında yıkımı yapılacak olan öğretmenevinin buraya taşınması en mantıklı karar olacaktır. Oyak Madencilik, Dimin Madencilik, Kalehan Barajı, Tekstil, MYO öğrencileri, Öğretmenler, Memurlar ve ilçede konaklamak isteyen kişiler öğretmenevi olması durumunda buradan rahatlıkla faydalanabilecek ve barınma sorunu bu şekilde ortadan kalkacaktır diye düşünüyoruz. Siyasilerimiz ve bürokrasimizden tek isteğimiz bir an önce ilçenin barınma sorununun önüne geçmelerini ve milyonlarca lira harcanarak yapılan 200 kişilik yurdun ise bu şekilde olumlu yönde kullanılmasını talep ediyoruz

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2023
19:04
AĞIN`DAN MURATSPOR`A DEPLASMAN DESTEĞİ
AĞIN'DAN MURATSPOR'A DEPLASMAN DESTEĞİ
Hayırsever iş insanı Vahdettin Ağın, Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'un deplasmanda oynadığı Rüstempaşaspor maçının tüm giderlerini karşılayarak örnek bir davranışa imza attı.
02.12.2023
16:16
CANSIZOĞLU`NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
CANSIZOĞLU'NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
Bölgesel Amatör Lig 11.grupta mücadele temsilcimiz Muratspor'a daha önce sponspor olup maddi destek sunan Fidan 12 Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Cansızoğlu, bu kezde takıma malzeme desteği sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
16:42
ATEŞ VE BAYSAL`DAN MURATSPOR`A DESTEK
ATEŞ VE BAYSAL'DAN MURATSPOR'A DESTEK
Ankara'da ikamet eden iş insanları, Cevdet Ateş ve Abdullah Baysal Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'a maddi destek sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
12:36
ATAN, GGC`NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
ATAN, GGC'NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Bingöl İl Temsilciliğine Sinan Atan Getirildi
27.11.2023
14:00
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
AK Parti Bingöl teşkilat temayül yoklaması yüzde 75 katılım ile tamamladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven; 'Bingöl'de 11 belediyemiz var. Ben teşkilatlarıma güveniyorum, Bingöl halkımıza güveniyorum. İnşallah seçimlerde canla başla çalışarak, gayret ederek, azim göstererek bütün belediyeleri kazanacağız' dedi.
27.11.2023
13:55
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
Bingöl 1.Amatör lig 3.hafta maçında temsilcimiz Genç Demirspor, kendi sahasında konuk ettiği Kervansarayspor'u 3-2 mağlup ederek puanını 9'a çıkardı ve liderliğini devam ettirdi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın