03 Ekim 2022 Pazartesi

HELAL OLSUN SİZE!

43 yaşındaki Nevin Demir, çocuk yaşta maddi imkânsızlardan dolayı bir dönem ailesinden ayrı kalarak koruyucu aileye verildi. Sonrasında evlenen ve 2 erkek çocuğu olan Demir, Koruyucu Aile hizmeti çerçevesinde bir kız çocuğu sahiplenerek hem kız çocuğu hasretini gidermiş oldu hem de örnek bir davranış sergiledi.

20 MAYIS 2022 CUMA 11:11
0
1768
0
AA aa
HELAL OLSUN SİZE!

Bingöl'de yaşayan ve aslen Sinoplu olan 22 yıllık evli Nevin-Yücel Demir çifti, birçok aileye örnek olacak davranış sergiledi.

Çocuk yaşta ailesinin maddi imkansızlığından dolayı başka bir ailenin yanına verilen Nevin Demir, bir dönem ailesinden ayrı yaşamak zorunda kaldı.

İlkokul bitirdikten sonra biyolojik annesinin yanına giden Nevin Demir, yine maddi imkansızlıklardan dolayı sadece ilkokulu bitirebildi.

Daha sonra Yücel Demir ile tanışıp evlenen anne Demir, 2 erkek çocuk sahibi oldu. Eşinin işlerinden dolayı İstanbul'dan Bingöl'e 2 yıl önce taşınan çift, kız çocuğu hasretlerini bitirmek için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu.

Burada kuruma evlat edinme talebiyle başvuran çift, koruyucu aile modelinden yararlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Koruyucu Aile Birimi'nden ‘Koruyucu Aile' statüsü alan çift, yaklaşık 8 ay önce bir kız çocuğuyla birlikte 3 çocuk sahibi oldu.

  “EKSİK BÜYÜDÜM, HEP ANNE VE BABA EKSİKLİĞİ VARDI”

Maddi imkanlardan dolayı bir dönem ailesinden uzak kalan, anne ve baba hasreti çeken Nevin Demir, eksik büyüdüğünü söyledi.

Anne Demir, “5 kardeştik, 5-6 yaşlarındayken ailem ben daha iyi şartlarda okuyayım diye bir dönem beni bir hanımın yanına gönderdiler. Belirli bir süre orada kaldım ve sonra ailemin yanına geri döndüm. Sonrasında dayım çocuğu olmadığı için beni alıp okutmak istedi, bir dönem de onun yanında kaldım ve sonrasında yine anneme geri döndüm. İlkokul mezunuyum devam edemedim. Eksik büyüdüm, hep anne ve baba eksikliği vardı. Yıllar sonra eşimle tanıştım, evlendik ve 2 oğlumuz oldu. 2 yıl önce eşimin işinden dolayı, pandemi süreciydi, eşimin İstanbul'a gidip gelmesi sıkıntı olunca burada kalmaya karar verdik” dedi.

  “1 YIL KADAR DA BEKLEDİK VE SONRA KIZIMIZA KAVUŞTUK”

Başvurudan sonra bir süre beklediklerini ve sonra kızına kavuştuklarını söyleyen Anne Demir, “Kendim bu eksikliği çok iyi bildiğim için eşim de kız çocuğu özleminden sürekli bahsediyordu, çocuklarım da hep bir kız kardeşleri olsun istiyordu. Sosyal hizmetlere başvurumuz yaptık, bir süre bekledik ve sonra kızımıza kavuştuk. Çok güzel bir duyguymuş. Karadeniz'den kayın validem ve kayın babam geldiler. Tam o sırada bize telefon geldi. Biz aslında biraz çekindik, aile büyüklerimize bu konuyu nasıl açacağımızı bilemedik. Sonra kızımız geldi, anne ve babamız da onunla tanışınca çok mutlu oldular, çok sevdiler. Kreşe gidiyor, şarkılar öğrendi, dans ediyor ve çok mutlu. Onu da öyle mutlu gördükçe biz de çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

  “İKİ ERKEK EVLADIM VAR. BİR KIZ ÇOCUĞU İSTEDİK”

Kardeşlerini erkek ve çocukları erkek olan ve kız çocuğu hasreti çektiğini söyleyen Yücel Demir, kızları geldikten sonra evlerine ayrı bir neşe geldiğini söyledi.

Demir, “Mesleğim gereği 5 yıl önce Bingöl'e yerleştim. Tabi ki ilk başta ailem yanımda yoktu, 3 yıl kadar yalnız yaşadım. Ailemi getirmeye karar verdikten sonra bir kız çocuğumuzun olmasını istedik. Bunun da en büyük sebebi kız çocuklarına hayranlığım ve hasret oluşum. İki erkek evladım var. Bir kız çocuğu istedik ve kuruma başvurduk. Sağ olsun kurum bizden desteğini esirgemedi. Evlatlık ve koruma adı altında başvurumuzu yaptık. Kızımızı aldıktan sonra evimizin içinde farklı bir heyecan, farklı bir neşe belirdi. Eşimin gösterdiği gayret ve çabalarla bu sonuca ulaştık. Çok mutluyuz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.10.2022
16:12
DİRİK: HEDEF 2023
DİRİK: HEDEF 2023
Altyapısı önemli ölçüde tamamlanan ve yol çalışmalarıyla şantiyeye dönen ilçede hedef, sorunsuz bir Genç inşa etmek. Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik Hedefimiz 2023 sonuna kadar altyapı üstyapı ve yol sorunlarını tümüyle çözmek. Allah'ın izniyle bunu başaracağız dedi.
01.10.2022
09:17
TAVUK, VAZO DESENLİ YUMURTA VERDİ
TAVUK, VAZO DESENLİ YUMURTA VERDİ
Bahçede besledikleri tavukların yumurtalarını toplayan kız, yumurtaları yıkarken birinin üzerinde vazo deseni olduğunu fark etti. Yumurtayı yıkamasına rağmen desen çıkmayınca, şaşırıp kaldı
30.09.2022
19:00
YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR!
YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR!
Mahmut Ayas, Üyelerimizin teveccühü ile tekrar göreve gelirsek söylediklerimizin takip edilmesi ve bizden hesap sorulmasını sizlerden rica ediyorum.
30.09.2022
17:32
ÇEKTİKLERİ ÇİLE SON BULDU
ÇEKTİKLERİ ÇİLE SON BULDU
Hanlar bölgesi olarak bilinen yolda uzun yıllardır yaşanan yol sorunu Genç Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Üreticiler, Başkan Mehmet Zeki Dirike ilettikleri sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı teşekkür etti
30.09.2022
14:42
YENİ MURATSPOR DAN TRANSFER ŞOV
YENİ MURATSPOR DAN TRANSFER ŞOV
Bir zamanların efsane kadrosunda bulunan futbolcular tarafından kurulan Yeni Genç Muratspor ilk kez katıldığı Amatör ligde şampiyonluk ipini göğüslemek için transferde adeta şov yaptı ve 12 futbolcuyu renklerine bağladı.
29.09.2022
13:46
YAYALAR İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
YAYALAR İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
Genç ilçesinde Yayalara Öncelik Duruşu Hayata Saygı Duruşu uygulamasıyla okul önlerindeki yaya şeritleri kırmızıya boyandı. Durdurulan araç sürücülerine yaya önceliğine ilişkin bilgiler aktarıldı
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın