06 Aralık 2022 Salı

HUZUR YOLU...!

Terör operasyonlarının yoğunlaşmasıyla bölgede hâkim olan huzur ortamı, yatırımları da tetikledi. Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçe tarihinin en büyük ihalesi ile Kavar bölgesinde yapılacak 28 kilometrelik BSK asfalt ile köylere ulaşım daha kolay ve konforlu olacak.

17 KASIM 2022 PERŞEMBE 15:17
0
530
0
AA aa
HUZUR YOLU...!

Genç'te 90'lı yıllarda arazi koşulları nedeniyle terör eylemlerinin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Çevirme, Sarısaman, Yazkonağı, Yolçatı ve Sağgöze köyleri, bölgede yürütülen askeri operasyonlarla huzur ortamına kavuştu.

Terör olaylarındaki düşüş köye dönüşleri artırırken, birçok kişi köyündeki tarım arazilerini de ekmeye başladı. Hâkim olan huzur ortamıyla birlikte köylerde yaşanan bu hareketlilik, yatırımların da önünü açtı. Güvenlik gerekçesiyle yapılamayan hizmetler bir bir hayata geçirilirken, Çevirme, Sarısaman, Yazkonağı, Yolçatı ve Sağgöze grup köy yolunun ‘İçişleri Bakanlığı Güvenlik Yolu' kapsamında BSK asfaltla yenileneceği öğrenildi.

İhale bedeli yaklaşık 83 milyon TL olan yoldan, Doğanca ve Geyikdere köyleri ile Yeşildere Mahallesi ve Yazkonağı Kalekolu da faydalanacak.

“HER MEVSİM KOLAY ULAŞIM SUNULMUŞ OLACAK”

28 kilometre uzunluğundaki yolun BSK asfaltla yenileneceğini belirten Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, bu sayede köylere ulaşımın hem daha kolay hem de daha konforlu olacağını vurguladı.

‘Yol Medeniyettir' sözüne atıfta bulunan ve ilçedeki birçok köy yolunun başta Bingöl Valiliği ve İl Özel idaresinin de destekleriyle yenilendiğini ifade eden Kaptanoğlu: “Köylerimizin yol, içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerini aciliyet sıralamasına göre hayata geçiriyor, halkımızın ihtiyaçlarını suratle karşılamaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda Kavar bölgemizde de Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı operasyonları sayesinde huzur ortamı hâkim oldu. Bu huzur, bölgenin önemli bir ihtiyacı olan yol sorununun çözümüne katkıda bulundu. Bölgemizin yolunu Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfaltla yeniliyoruz. İnşallah bu yol bittiğinde köylerimize her mevsimde çok rahat bir ulaşım hizmeti sunulmuş olacak. Bölgemize hayırlı olsun. Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES),Bingöl Valiliği  İl Özel İdaresi ve Birlik bütçemizi en verimli şekilde kullanarak köylerimizi daha güzel bir kimliğe kavuşturmayı amaçlıyoruz.

HABER: SİNAN ATAN 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın