06 Aralık 2022 Salı

İFTAR SONRASI AŞI YOĞUNLUĞU

55 yaş ve üstü vatandaşlar oruçlarının bozulacağından endişe ettikleri için Covid-19 aşısını iftar sonrasına bırakıyor. İftar öncesi yaklaşık 50 kişinin aşı olduğu belirtilirken, bu sayı iftar sonrası 300'e yükseliyor.

03 MAYIS 2021 PAZARTESİ 01:01
12
1285
1
AA aa
İFTAR SONRASI AŞI YOĞUNLUĞU

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de korona virüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları devam ediyor. Aşısını olmak isteyen vatandaşlar Bingöl Devlet Hastanesi Covid-19 Aşı Uygulama Polikliniklerinde aşılarını olmaya geliyor.

Aşı olmak için hastaneye gelen 55 yaş ve üstü vatandaşlar, oruçlarının bozulacağından endişe ettikleri için randevularını iftar sonrasına alarak Biontech veya Sinovac aşılarını oluyor.

“AŞI TEMİNİ KONUSUNDA SIKINTIMIZ YOK”

İftar öncesi aşı olmaya gelenlerinin sayısının yaklaşık 50 olduğunu belirten Covid-19 Aşı Uygulama Polikliniğinde görevli Doktor İbrahim Büçge, iftar sonrası bu sayının 300'e yaklaştığını söyledi.

Doktor Büçge, “Aşılamaya Ramazan ayında da devam ediyoruz. İftardan önce 40-50 hasta olmasına rağmen iftardan bu sayı 200-300'e çıkabiliyor. Aşı temini konusunda sıkıntımız yok. Yeter ki halkımız daha çok ilgi göstersin, daha çok aşı randevusu bekliyoruz” dedi.

“ORUÇTAN DOLAYI GECE AŞI OLMAYA GELDİM”

Oruç nedeniyle iftar sonrası aşı olmaya geldiğini belirten vatandaşlardan Nihat Bezekçi, “55 yaşındayım aşı olmak için dün akşam randevumu aldım. Aşı olmaya geldim. İnşallah aşımı olacağım ve ikinci dozu da zamanı gelince yeniden olacağım. Oruçtan dolayı gündüz de gece aşı olmaya geldim. Bundan sonra maske, mesafe ve temizlik önlemlerini alacağız. Bundan önce nasılsa bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.”

“HERKESİN AŞI OLMASINI TAVSİYE EDİYORUM”

Aşı olan ve kendisi gibi herkesin aşı olmasını tavsiye ettiğini belirten vatandaşlardan Necati Önder ise“Oruç dolayısıyla aşı yaptıramadık gündüz. Gece randevumuzu aldık. İnşallah hayırlısı olur. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. İnşallah bu hastalığı en kısa sürede atlatırız. Olmayanlara tavsiyem biran önce aşı olmalarını isterim”

Öte yandan Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye aşı tablosunda yer alan verilere göre, Bingöl genelinde şuana kadar toplam 45 binin üzerinde vatandaşın olduğu belirtildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87)
05 Mayıs 2021 Çarşamba 23:51
Bu hastalıktan kurtulmak için tek çare aşı olmak.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın